Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor voltatok először terepen...

Mikor voltatok először terepen? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Szóval akkor amikor már vágtázni is tudtatok? Akkor az elsõ vágtátoktól kezdve hányadik alkalommmal?
2012. márc. 11. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
képzeld nálunk egy csajszi úgy ment ki télen terepre oktatóval, hogy vágtázni se tudott még. többször ijedt meg a ló de nagyon ügyes volt. Jó mondjuk látni kell valakiben a tehetséget, hogy ilyenre szánja el magát az ember. Amúgy igen, jó lenne ha már biztonságosan tudnál vágtázni, mert terepen a lovak élénkebbek, menősebbek. Még a befásult, csökönyös lovaknak is előjön a ló énjük és úgy mennek mint állat. Elragadhatnak, megijedhetnek, előléphetnek váratlan helyzetek amiket csak te tudsz korrigálni mert te ülsz a lovadon. Ha a ló nagyon menni akar ami könnyen előfordul akkor neked kell tudnod visszafogni. Ha visszafelé jöttök, tudnod kell, hogy akkor még élénkebbek mert hazafele mennének, és akkor is neked kell tudnod megfogni a lovat. Szóval nem csak vágtázni kéne tudnod, hanem a helyes felvevő segítségeket is. Mert ugye nem úgy lassítjuk a lovat, hogy mind a két szárat húzzuk és előredőlünk. Lehet, hogy ez bejön pályán de terepen erre csak gyorsabb tempót kapsz. Szóval igen, kell hozzá egy bizonyos fokú biztonság és a felvevő segítségek elsősorban.
2012. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én amikor előszőr mentem terepre, akkor még nem tudtam vágtázni...
2012. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ahamm, értem :) Elsõ: az a lány tényleg ügyes lehetett :D Meg amúgy gondoltam, hogy nem lehet úgy kimenni terepre, hogy csak vágtázom, és nem tudok biztonságban ülni :D AZ elég gázos lenne :))
2012. márc. 11. 10:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Én kihagytam kb. 4 évet, most szeptemberben kezdtem újra, előtte elég fiatal voltam a terephez meg ritkán jártam. Én bent nem mertem vágtázni, rágörcsöltem... Aztàn voltunk párszor lépős-ügetős terepen, amikor mondtam az oktatómnak, hogy szívesen kipróbálnám a vágtát az erdőben. Ott nem tud előzni a ló, mert nincs elég hely. Azóta is vágtázok minden alkalmmal, bent is..
2012. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Húú, igen az erdős terepek annyira jók :) Azok a kedvenceim! :) Meg amikor úszunk a lóval. Jó lesz ez, ha már az ember tud biztonságosan lovagolni, el kezd élvezhető válni a terep lovaglás is. emlékszem az én első terepemen elragadott a ló és nem bírtam megállítani, vágtázott, fel a dombra le a dombról, én meg csak azon imádkoztam, hogy le ne essek. Végül is hazavágtázott velem! :DD De olyan is volt már, hogy leestem a ló elindult vágtába haza, a barátnőm lova követte a barátnőmmel együtt aki ugyan olyan tétlen volt, mert ugye ha egy ló egy másik után vágtázik amelyiknek ráadásul lovasa nincsen, akkor azt a lovat próbáld meg megállítani. Rám meg várt 5 kilóméter gyaloglás! :DD Hát nagyon izgis volt, nem mondom :)) Első vagyok!
2012. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja még: Meg azt tanultam, hogyha megakarom fékezni a lovat, ha megijed, akkor kissé hátra kell dõlni, elvenni a csizmát, meghúzni a kantárt, és a derekadat. Volt már velem ilyen, amikor megijedt valamitõl, az oktató éppen telefonált, és annyira gyorsan elkezdett vágtázni, de nagyon nagyon gyorsan! Szerencsére nem estem le, mert csak egy kicsit pattogtam, aztán meg azt mondta, hogy ügyes vagyok. Ment minden, mintha mi sem történt volna :D Meg nagyon sokszor beszokott ugrani vágtába, mert véletlen odateszem a csizmám. Tök olyan, mintha lépnénk a lóval! :D nagyon jó érzés :))
2012. márc. 11. 10:23
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: úristen!! :DD 5km-t kellett gyalogolnod???
2012. márc. 11. 10:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Háát... a gát tetején. Tiszta izgalmas volt! :DD Amúgy igen, derék fékez, csizma elvesz. De a szárat nem egyszerre húzzuk meg hanem az egyiket megtart a másikkal meg felvételeket csinálunk (apróbb vagy erősebb szárhúzások) a folyamatos húzás nem vezet jóra, mert akkor csak beledől a szárba ellenkezni fog és még gyorsabb tempóra kapcsol. Ha nagy területen vagytok és elragadna érdemes ezzel a módszerrel belassítani és körre venni mert akkor lelassul, és beigazodni a többiek mögé majd megnyugtatni a lovat. Semmiképpen nem szabad erőseket rántani a szájába.. :) Na mindegy, van neked edződ, ő majd tudja, csak gondoltam el mondom, de nem akarok eltérni a témától :)
2012. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Aha köszi :))
2012. márc. 11. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Van olyan hely, ahol rögtön kiviszik a totál kezdőt is vágtás terepre.

Mondjuk az ilyen helyet én messziről kerülöm :)

Én kicsinek kezdtem, tehát évek teltek el az első terepemig, mert nem volt megfelelő ló...

2012. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!