Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jelentése annak hogy...

Mi a jelentése annak hogy valaki tud lovagolni?

Figyelt kérdés
Barátnőm régóta lovagol ....csak szőrén még vágtázni nem tud...de bátran kijelenti hogy ő tud lovagolni...ezt még a nagy lovasok se merik kijelenteni..:) nem értem hogy akkor ő most tényleg tud lovagolni mert amúgy ügetni meg mindent tud ..:) vagyis mindent lehet hogy nem

2012. márc. 11. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fent maradni,egyensúlyozni tud. Lovagolni nem .


Nálam az számít jó lovasnak és olyanra mondanám , hogy tud lovagolni , aki minden típusú lóra korrekten áttudja vinni a jelzéseket (segítségadásokat)úgy , hogy a ló számára azok elfogadhatóak legyenek ,összhangba tud kerülni a lovakkal, eltud lovagolni akármilyen lovat,és nehogy ég még be is tud segítség nélkül helyesen lovagolni egy nyers lovat.Persze van aki már attól is jó lovasnak tartja magát ("tud lovagolni") ha fenn marad a lovon........

2012. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
nyeregben még nem lovagolt ? Mert szerintem az az igazi
2012. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszii :) dehogynem lovagolt .....van nekik otthon lovuk akin szokott lovagolni...:)
2012. márc. 11. 19:06
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Szőrén az igazi megtanulni lovagolni, nem nyeregben! :)
2012. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
És szabadba vagy kis karámba lovagol ? tudja irányítani a lovat minden lóra fel tud ülni megismeri a lovak jellemvonásait, és megtudja fogni a lovakat, feltudja egyáltalán nyergelni??!!
2012. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A lovasoktatóm azt mondta, hogy az az igazi lovaglás, amikor futószár nélkül lovagol valaki: "ez már lovaglás" ezt mondta, amikor régen elõször lovagoltam futószár nélkül, mert akkor írányítod a lovat csizmával, szárral a derekaddal, és felveszed a ló ritmusát, együtt mozogsz vele.
2012. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
van neki egy nagy elkerített rész ott lovagol feltudja nyergelni....:) köszi hogy írtok
2012. márc. 11. 19:40
 8/15 Gróf Laura válasza:
57%

Ha valaki tud lovagolni az szerintem azt jelenti,hogy:nem csak ráül a lóra aztán hajtja mint az állat.Nem.Azt jelenti,hogy először is kiolvas legalább egy lovas könyvet.Másodszor szerintem az tud lovagolni aki a ló iránt érez is valamit pl.:szereti a lovakat.Először meg kell barátkozni az állattal. Ha ez meg van akkor már csak meg kell tanulni a ló szőrén vágtázni!!:D

Van a barátnődnek lova?

2012. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
van lova köszi amit írtál :) 13 éves....egy welsh pónija ami kicsit dagadt :) de nagyon szép
2012. márc. 11. 21:06
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem igazából senki nem tud, mert mindig van még hova fejlődni, finomodni.

Az már egy kis lépés a tudás irányába, ha felismeri hogy nem tud :)

Nagyon bonyolult kérdés, mert mindenki méshogy könyveli el...

2012. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!