Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ingyen lovaglási lehetőségem...

Ingyen lovaglási lehetőségem van, de. Ilyen helyzetben éljek vele?

Figyelt kérdés

Nagypapám régi jó barátja lovakat tart. Ezzel még nem is lenne baj (kb. 80 marhát, tyúkot, kecskét, stb.t is), és még 16 lovat. Az a baj, hogy annak ellenére, hogy jól keres, nem fogadott fel szakembert, és ő villanyszerelő lévén nem tudja megfelelően gondozni őket. A lovak elvadultak és elhanyagoltak, nagyjából negyedévente szakembernek kell újratörnie őket, ami persze rettenetesen rossz a ló szemszögéből nézve. Felajánlotta nekem, hogy ingyen és bérmentve járathatom a lovait. Tizennégy éves lány vagyok, kb. 5 év lovaglási tapasztalattal. Elvileg, mire odamennék, lovagolhatók lesznek, de azért mégis félek 2 okból.


1.: 16 lovat egyedül lehetetlenség leápolni minden nap.


2.: a pasi biztos, hogy nem fizetne biztosítást(örülhetek, hogy ingyen lovagolhatok, ez evidens) tehát ha megsérülök edzés közben, nagyon nincs mire támaszkodnom.


Elvállaljam? Lóbolond vagyok. Bármikor szívesen elvállalnám, csak épp ő és a fiai+családja nem megfelelően bánnak a lovaikkal. Segítebi szeretnék rajtuk. Mit tegyek?



2012. márc. 11. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

1 , 5 éves tapasztalattal nem kéne ilyet vállalni.

2, A "újratörés" (helyett inkább belovaglás/átlovaglás) komoly szaktudást, tapasztalatot igényel, nem úgy van , hogy csak oda mész azt Go

3,16 ló valóban sok egy napra ! Még a 3-4 is megterhelő tud lenni.


szerintem keress inkább egy jó lovardát ezt meg felejtsd el a saját érdekedben:)

2012. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem max 1-et vállalj, de csak akkor, ha be van lovagolva. 16-ra biztos nem lenne időd, de 1-et ha rendszeresen lovagolsz, akkor úgy még jó is lehet. Egy jó lovast azért mindenképpen vigyél magaddal az elején, h nézze meg neked a lovat.
2012. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

anyukám 30 éve lovagol, ő biztos eljön :)

köszönöm a válaszokat és igazatok van. egyet fogok vállalni, csak fáj a szívem hogy a többit kakiban hagyom, már bocsánat a szóért.

2012. márc. 11. 19:25
 4/9 A kérdező kommentje:
természetesen nem azt terveztem hogy én lovaglom át őket ennyicske tapasztalattal.
2012. márc. 11. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Valami edző kéne..

Attól hogy anyukád tud lovagolni attól nem lesz edző..

2012. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
mi anno a barátnőmmel 40 lovat pucoltunk le naponta! és kibírtuk! utána lovagoltunk. ha anyukád is megy akkor mi tart vissza? lesz ki felügyeljen és segítsen nem?
2012. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Válassz ki egyet (lehetőleg valami "normálisabbat"), és csak azzal foglalkozz. + tapasztaltabb lovas felügyelete mellett, kobakban, és egy gerincvédő sem árt. Inkább viseld fölöslegesen, mint hogy baj legyen.

+ foglalkozz azzal az 1 lóval TÉNYLEG rendszeresen.

2012. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
anyukámnak VAN edzői képesítése. csupán nem élt vele majd' 20 éve.
2012. márc. 13. 18:13
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem elvállalhatod. Egyet-kettőt, amennyivel elbírsz, és amelyikkel. Egyébként nem azért, de biztosítást sehol nem adnak, a szülő, vagy ha nagykorú vagy, a saját felelősségedre lovagolsz.
2012. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!