Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális az, hogy a lovaglást...

Normális az, hogy a lovaglást striás lesz a combom? Másnak is van emiatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, inkább tipikusan szálkás az alkatom. De amint elkezdődik a tavasz és a lovaglás abban az első szent pillanatban, ahogy véget ér az első lovaglás tele van striával a combom. Azóta nem szakadt tovább, ellenben a mostani lovaglás után is felfedeztem néhány újat. Ez normális ?Vagy ennyire gyenge a kötőszövetem?
2012. márc. 11. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Mi az stiria vagy mi? :O

Amúgy én nem csak jó időben lovaglok.. szal nem. :D

2012. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindegy az évszak. Aki tudja egyáltalán mi az a stria az írjon már légyszíves! Amúgy szakadások. A tereheseknek szokott főleg lenni, vagy a kövéreknek. DE kialakulhat hirtelen erős megterhelés hatására, csak nem tudtam mert eddig ilyen nem volt.
2012. márc. 12. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Még sosem hallottam, hogy valaki így járt volna. Biztos, hogy stria? Az tudtommal attól szokott lenni, ha gyorsan megnyúlik a bőr, tipikusan terhesség alatt. Lovaglás közben viszont nem nyúlik meg...

Elmúlik később? Mert ha igen, akkor nem stria, mert az nem szokott magától csak úgy elmúlni.

2012. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy attól lenne, pont hogy feszesebb lesz tőle a belső combod és a feneked. Szerintem ez nem stria. Ha elmúlik akkor meg főleg nem.
2012. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt ilyen, de itt már sokan írták, hogy volt nekik... Nem tudom, hogy mit tehetnél ellene/vele, kend bőven hidratálókkal, vagy valami erre kifejlesztett krémmel, eltüntetni nem fogja, de lehet nem lesz annyira erős...
2012. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy stria, nem múlik el. Lila, és néha egy egy el el fehéredik, de újabb lovaglásoknak jönnek újabbak. De, lovaglásnál pont, hogy feszül a bőr de nem hiszem, hogy ennyire. Ez az egyik tavaszi lovaglásnál kezdődött. Az első volt az évben és érzetem, hogy erősen viszket a combom, mikor leszálltam a lóról. Megnéztem a combomat, és nem hittem el. Mondom, "ilyen nincs". :( Na mindegy, köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 13. 20:41
 7/8 ptecus41 válasza:

Szia,

a striákat lehet kezelni, megelőzni.

Nézd meg a frezidermes krémeket, jókat írnak róla mások is, és nekem is szépen helyrehozta a bőrömet.

Én közel 20 kg-t fogytam, és utána voltak striás problémáim.

HA aktívan lovagolsz, akkor érdemes mondjuk a Reconstria krémet használnod, amivel megelőzheted az újabb csíkok kialakulását!

2012. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2012. márc. 26. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!