Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hallotam régebben hogy...

Azt hallotam régebben hogy lóval ha megyek közúton, a lónak a hátán akkor arra nem kell semmiféle vezetői engedély de ha lovaskocsival megyek akkor legalább kell egy kismotor jogsi, igaz?

Figyelt kérdés
vagy hogy működik ez?
2012. márc. 13. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, legalábbis itt így van, ahol lakom. Bár nem tartják be sokan, mert látok tizenéves sihedereket is hajtani, de elméletileg kell valamilyen jogsi hozzá is. De ez egyértelmű, mert a lovaskocsi is járműnek számít, ismerni kell a KRESZ szabályokat, stb.
2012. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Tudtommal ahhoz, hogy lovaskocsival közúton közlekedhess, csak kreszvizsga kell, ahhoz pedig, hogy lóháton, semmi (bár a kresz ismerete azért nem árt). Legalábbis amikor én csináltam a jogsit, így volt, azóta lehet, hogy változott.
2012. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen igaz, mert pont a motor, tehát A tipusú jogsi NEM jó lavaskocsihoz, tulajdonképpen az összes többi jó, tehát B vagy afölötti betű kell az abc-ből.
2012. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a kismotor jogsi vagyis a segédmotor jogsi az M kategóriás
2012. márc. 13. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
M kategóriás jogosítvány elég hozzá.
2012. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de az csak akkor kell mikor kocsit húz?

vagy mikor a hátán lovagolok akkor is kell az M kategóriás jogsi?

2012. márc. 14. 08:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Lovagláshoz nem kell jogsi, csak hajtáshoz. De lovaglásnál is be kell tartani a kresz szabályokat. Ahova lovaskocsival nem mehetsz, oda lóval se, nagyobb főutak, stb. ahol ki van táblázva. Megfelelően ki kell világítani magatokat, láthatósági mellény, stb. ha sötét van, vagy köd.
2012. márc. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, kösz a válaszokat
2012. márc. 15. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!