Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos ember miért nem...

Egy átlagos ember miért nem fogja fel, hogy milyen igazán lovat szeretni?

Figyelt kérdés

Az átlagost úgy értem, hogy nem lovas.

Az egyik barátnőm kedvenc lovát eladják , elfogják vinni. És mindenki ott kérdezgeti tőle, hogy minek sír mikor jön egy másik? Csak a barátnőm segített felnevelni a tulajnak azt a lovat, rengeteget volt a lóval.

Szerintetek miért nem tudják érezni valamennyire ezt a kötődést? Hogy nem olyan mint egy ruhadarab, hogyha elszakad veszel egy másikat.


2012. márc. 14. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Más ember meg más állathoz kötődik, és az nem tudja átérezni azt, hogy mennyire lehet szeretni egy teljesen másfajta állatot.

Én pl a nyuszimat imádom, és el sem tudom képzelni, hogy ragaszkodhat valaki pl egy pókhoz, kígyóhoz, lóhoz stb.

2012. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőnek igaza van, én sem tudom elképzelni, hogy egy lóhoz kötődjek. Viszont a kutyusomat imádom. És így meg tudom érteni a barátnődet. Az ilyen embereknek ezt kell elmagyarázni, hogy ő a lóhoz kötődik úgy mint más pl.: egy macskához. :)
2012. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Kérdezd meg tőlük, hogy volt-e valaha valamilyen háziállatuk (kutya, macska, rágcsálók). Van aki a tengerimalacát vagy a hörcsögét is megsiratja, persze bármikor vehetne másikat.

Ezt csak az érzi akinek volt állata és elveszítette.

2012. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze , én értem, hogy mindenki más állathoz kötődik. De én mondjuk nem mondanám, hogy "majd úgyis lesz másik, mit bőgsz?".
2012. márc. 14. 19:56
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem mindenki egyforma. Ettől még nem rossz ember, vagy állatutáló csak más. Ő mást szeret annyira mint ti a lovaitokat, és azt meg valószínűleg te nem érted meg. Aztán vannak azok akik más állatokat szeretnek. Én például a kutyákat és a macskákat. Én ugyanúgy sajnálnám a kutyáim, mint ő a lovát, csak engem a lovak nem érdekelnek annyira. Aztán még ott van a személyes kapcsolat. Ha például egy ember hal meg vagy megy el akkor sem sajnálod mindig, csak ha szereted és közel áll hozzád. Ő sem siratná meg más lovát akit sosem ismert. Senki nem tudja átérezni milyen a másiknak, mert senki nem olyan mint a másik. A különbség csak az, hogy valaki ezt kimondja sértőn, más meg túllép rajta.
2012. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Meg például én személyen még azért vagyok egy kicsit értetlen, mert nem tudom elképzelni az állattartást úgy ahogy sok lovas teszi. Ha van egy állatom, akkor az csak az enyém, nem használhatják mások (hát gondolom a ló esetében ez a lovaglás lenne) nem adhatják el mások, semmit sem csinálhatnak vele mások stb. Nem tudnék kialakítani komoly kapcsolatot olyan állattal aki nem az enyém, vagy ha az enyém is, csak néha láthatom. Persze megértem, hogy a lóval ez nehéz mert elég nagy állat meg minden. De így nehezebb együttérezni. De én ettől függetlenül nem sérteném meg a barátnődhöz hasonlókat. 19:59 voltam
2012. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
A lovazás egy külön élet ,világ. Aki ebbe nincs benne az nem tudhat átérezni ilyen helyzetet.
2012. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Minden sport, hobbi egy külön világ. Egyik se magasabbrendű. Erről jut eszembe még, hogy kutyásként sokszor találkoztam lenéző lovasokkal akik a saját hobbijukat magasabbrendűnek könyvelték. Még egy ok amiért nehezebben érzek együtt.
2012. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Olyan, mint a többi, mégis más. Abban vitatkoznék az utolsó, vagy utolsó előttivel, hogy oké, hogy nem felsőbbrendű, de ha belegondolunk, az, hogy egy lovat eltarts, jóval többet kell dolgozz, mint hogy a kutyának veszel tápot, és nem csak leviszed sétálni... Persze könnyen beszélek, nem én sétáltatom a kutyám háromóránként éjszaka is, de szerintem pont annyival nagyobb a kötelesség is vele, mint a mérete. Azért nem olyan könnyű megkeresni azt a pénzt rá, amiből kényelmesen el tudod tartani magad is, és a lovad is, arról nem is beszélve, hogy milyen a negyven fokban a párolgó lósz*rt takarítani...


És azt hiszem, a következő idézet magáért beszél: Amikor a lovam hívtam a karámból és ő nyerítve hozzám vágtatott, egy ismerősöm azt mondta erre nevetve, hogy pont olyan, mint egy nagyra nőtt kutya. Ő nem tudta mi a különbség a kettő között. Míg mind a kettő ugyan hűségesen szolgál, addig lovamra az életemet bízom. Ne felejtsd el tisztelni erejét és szeresd önzetlen szolgálatáért.


"a lovamra az életemet bízom."

2012. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem, itt a barátnőddel van a probléma, pontosabban nem is probléma, csak még gyerek. Siratja az "első" lovat, holott amit mondanak tökéletesen igaz. Jön majd másik ló, és pontosan ugyanolyan erős, ha nem erősebb kapcsolatokat lehet még kialakítani. Ez nem kötődés kérdése, inkább élettapasztalaté.
2012. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!