Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lovagolják be a nagyon...

Hogy lovagolják be a nagyon kicsi pónikat? :D Amire egy felnőtt már nem tud felülni, gondolom nem ültetnek rá egy kisgyereket. (:

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
50 kilós munkalovasokkal
2012. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy 50 kg-os, de gondolom nem 1 méter magas :"D
2012. márc. 14. 22:41
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
shetlandi póni?! olyanokat én törtem be :D még 4 éve körülbelül 35kg voltam körülbelül :D de még most is rá ülök néha 50kiloval:P:D bírják ők.. amúgy nem csinálnak semmmit..:)
2012. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos sok választás nincs, azt is felnőttnek kell belovagolnia. Volt már "szerencsém" hozzá - na inkább öt nagyló, mint egy póni! Irtó kényelmetlen egy dolog, de hát ugye gyereket mégse rakhatsz rá...

Nem véletlen, hogy nagyjából lovaglópóni mérettől lehet jól képezni a pónikat, pl. a shetikkel annyira el lehet jutni, hogy jól tűri a lovast, elindul, megáll, kanyarodik és ámen. Felnőtt ember képtelen jól adni a segítségeket, egyszerűen annyira pici, hogy nem lehet korrektül tanítani. Az, hogy egy póni tudja, milyen száron menni, megcsináljon egy-egy díjlovas feladatot st. csak bizonyos mérettől megy. De végülis ez nem nagy gond, a shetik úgyis csak arra valók, hogy mondjuk 6 éves korig elvigyék a gyerekeket a hátukon, egy hatévest meg nagyrészt még vezetgetsz a lovon, vagy esetleg ha nagyon ügyes, pónikarámban sétálgat önállóan körülötted, max. üget.

2012. márc. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Nem tudtam elképzelni, hogy lovagolják be őket...:)

2012. márc. 15. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, általában felnőtt lovagolja be, de nálunk például 80-85 cm magas sheti pónik vannak, őket ügyesebb gyerekek lovagolták be, felnőtt segítséggel. Az edző segített, eleinte futószárazta őket, aztán másik ló mögé álltak, rendesen, ahogy más lovakkal is csinálják. Nálunk nem volt cél, hogy nagyon finomra legyen lovagolva, úgyis pici gyerekek ülnek csak rá egy-egy terepre, így teljesen elég volt, hogy olyan szinten megtanulja a dolgokat, amennyire egy gyerek meg tudja neki tanítani, természetesen felügyelettel, nehogy baj történjen. Mikor a gyerek ráült, már futószáron dolgozott, és hosszúszáras munkát is ismerte, kocsizva is volt, így nem volt neki teljesen új a dolog, nagyon pici póniknál ez is egy módszer.
2013. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!