Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a kanca elpusztul ellés...

Ha a kanca elpusztul ellés közben, akkor a csikó még felnőhet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, felnőhet. Vettük régebben egy sárga méncsikót, akinek az anyja elpusztult ellés közben. Mesterségesen lett táplálva, vagyis nem az anyja szoptatta. A csikó szépen fel is nőtt, és 3 évesen került hozzánk. Részleteket ne kérdezz, mert nem most volt, én meg akkor még kicsi voltam, tehát nem tudhatom, hogy hogy is történt valójában a felnevelése. Csak annyit tudok, hogy az állatorvos közbenjárásával. A méncsikónak csak egyetlen egy baja volt, hogy állandóan tátogott, mert ha meglátta az embereket, akkor azt hihette, hogy hozzák neki a cumit. Amúgy származásilag egy rendkívül jó ősökkel rendelkezett, és ahogy én tudom az anyja fedeztetése is egy kisebb vagyonba került, szóval az előző tulaja már csak azért is megtett mindent, hogy megmaradjon.
2012. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen de akkor neked kell úgymond "szoptatnod" mesterségesen amég át nem kell szoknia fűre. Felnőhet, csak rizikósabb mert egy csikó sokat szopik egy nap!
2012. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az edzőmnek is volt árva lova. Azt mondta hamar megtanultak biciklizés közbe aludni :)Sok feladattal jár. Az a legrosszabb ha föccstejet se szophat mert abban vannak az immunrendszerének fontos dolgok. Nagyon ragaszkodó ló lesz hiszen az embert hiszi az anyjának, a fajtársának.
2012. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen ragaszkodó is lehet, de naghyon oda kell figyelni, mert veszélyes is.Ismerek olyan lovat, amit emberek neveltek és nagyon elkapatták és az eleve marha magas és nehéz ló még mindig fajtársnak hiszi az embert, és úgy is játszik velük. Ágaskodik, rájuk ugrik és nagyon veszélyes ló lett :S
2012. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze.. ugyanúgy mint mondjuk a kiskutyákat.. :)

Vagy a nyuszikat (én már túl vagyok nyolc db kis nyuszin akik 2 naposan kerültek hozzám.. :)

2012. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Neveltem fel így csikót. Az állatorvos nem sok esélyt adott, mert sem föcstejet nem kapott a lovacska, na meg azt mondta, ritka az az ember, aki hónapokra képes mindent háttérbe szorítva kiköltözni az istállóba, hogy anyja legyen az elárvult csikónak.

Nagyobb ménesekben úgy oldják meg, hogy másik, hasonló korú csikó anyukájához teszik oda szoptatni az árva csikót, persze figyelni kell nagyon, hogy elfogadja-e, vannak kancák, akik igen.

Ha úgy csinálod, mint ahogy nekem kellett (nem volt másik csikó akkor nálunk) akkor jó pár hétre lemondasz az alvásról... az első napokban gyakorlatilag félóránként, utána óránként szopott a csikó (cumisüvegből etettem, a csikótápszert első nap futár hozta pestről, utána a helyi állategészségügyi bolt rendelte az utánpótlást, marha drága egyébként) de volt vagy egy hónapos a csikó, mire a nagyjából 3 óránkénti evésre beálltunk. Éjjel-nappal, mindig etetni kellett, tényleg nem aludtam semmit.

Hat hónapig szopizott, mint a többi csikó. Az is igaz, hogy amikor már kijárt a legelőre a többi lóval, akármerre elkóborolt az erőbe, bárhová, csak el kellett kiáltani magam a tanya előtt, hogy Szellő, gyere cumizni, máris rohant. Úgy megismerte a hangomat, ahogy más csikó az anyjáét.

2012. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődöm gabka77 ?temég nem szoptatod a babát, vagymég nemszületett meg.
2012. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!