Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor használjátok a gerincvéd...

Mikor használjátok a gerincvédőtöket? Csak ugrás, terep stb.

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 19:07
 1/9 x) ***** válasza:
Tudom hogy nem helyes, de csak versenyeken. Mivel a munkám miatt egész nap lovon ülök, egy idő után nagyon kényelmetlen.
2012. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Kb. mióta használnak a lovasok gerincvédőt? Tényleg érdekel, mert én ugyan csak alkalmi hobbilovas vagyok, terepezni szoktam, de még soha nem találkoztam olyannal, aki hordta volna. Amikor úgy 30 éve lovagolgattam, még hallomásból sem ismertem a gerincvédőt. Ahová kb. 10 éve jártam, ott sem volt "divat".
2012. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs saját gerincvédőm, de ahova lovagolni járok, ott terepre kötelező felhúzni. Van egy 4-es bandánk (4 barátnő), régóta járunk ki, napi szinten, akinek közülünk nincs lova az is egy héten 3-4szer lovagol. De akik mondjuk egy héten egyszer eljönnek lovagolni, vagy még nem ismerik annyira a tulajt, annak kell felvennie gerincvédőt. Ugratást nem tanít, de ha ugrok néhány kisaóebb akadályt, akkor nem szól hogy hahó gerincvédő.
2012. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem használok gerincvédőt, pedig terepre járok lovagolni. Ha versenyszerűen ugratnék, akkor talán használnám.

Mondjuk egy bizonyos kor alatt 14 éves korig kötelezővé tenném mint a kobakot, utána meg használja mindenki belátása szerint.

2012. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi hordunk, és valamilyen szinten kötelező is... Én személy szerint nem érzem magam olyan biztosnak, és nem érzem olyan zavarónak, mint amilyen hasznos, így hordom. És állítom, hogy kb egy hónapja simán eltört volna a gerincem, mikor nekiestem egy falnak, rajta egy gerendával, ha nincs rajtam a mellényes gerincvédőm...
2012. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy magyar sajátosság - és igen felelőtlen! - hogy nem hordjuk a biztonsági felszereléseket. Németországban már 15 éve is hordták a gerincvédőt a hobbilovasok. Nálunk az a baj, hogy van egy olyan eluralkodott felfogás, hogy csak a kezdőnek kell ilyesmi, mert a profit már nem érheti baj.... nem a fenét, pont a profik szoktak emiatt meghalni vagy megnyomorodni. Szemem láttára esett terepen rosszul egy amúgy vagy 30 éve lovagló, nem is rossz lovas ismerősöm, pont rá egy fára, gerinctörés... Egy másik ismerősöm terepen bukott, kobak nélkül, egy évig húzta még kómában, széttört fejjel, aztán meghalt. Ennyit erről.

Én terepen és ugratáshoz mindig használom. A jól megválasztott gerincvédő egyáltalán nem kényelmetlen és én inkább szeretnék még 70 évesen is lovagolni, mint 30 évesen szerencsés esetben a tolószékből, szerencsétlenebben odaföntről nézegetni, ahogy mások lovagolnak.

2012. márc. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se használok csak millitaryra, ugrásnál borzasztóan zavaró egy nagyobb ugrásnál.
2012. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért egy pikkelyeset szerintem mindenki elviselhet magán... Nekem sem kényelmes 40 fokban mellényben lenni, de valahogy még mindig itt vagyok:o És Gabkával kell egyetértsek, attól, hogy valaki régóta lovagol, ugyanúgy eshet... Sőt, nekem az a tapasztalatom, hogy én kezdőként nagyon sokat esek/estem már, és huszonéve lovagló ismerősök sokkal ritkábban esnek, viszont akkor szinte mindig ráesik/rálép/stb a ló... És szerintem ha sokmillió lovas el tudja viselni magán a kobakot és a gerincvédőt, akkor ne sírjon már senki, hogy milyen kényelmetlen... Az, hogy valaki 50 év után saját felelősségre nem veszi fel, oké. De azt viszont nagyon gáznak tartom, hogy igen neves és nagy lovardákban, ami tényleg széles körben elismert és "híres", a 13 éves kislányok kobak nélkül lovagolgatnak...
2012. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is hordtam kobakot aztán átkerültem egy másik lovardába ahol a védőmellény kötelező volt. Hát megmondom az elején furcsa volt de aztán megszoktam és "megszerettem". Most olyan helyre járok (vagy 1 éve) ahol nincs védőmellény. De fogok venni magamnak mert biztonságosabban érzem magam.

Amúgy én bent használtam csak, mert terepre akkor még nem mehettem.

2012. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!