Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondanátok ötleteket saját...

Mondanátok ötleteket saját készítésű akadálynak?

Figyelt kérdés
Nincsen pénzünk rendes akadályra meg mindenre!:S Ezért szeretnék én csinálni!:D Mikből lehet? Te miből csinálod? Olyanokra gondolok amik a ház körül is vannak, és mondjuk egy hordót vagy akármit hogy tudnék "feldobni"? Milyen variációkba csináljam? Mármint hogy hogy csináljak belőle X-et, triple bar-t, oxert, meredeket vagy ilyesmiket? És persze hogy biztonságos legyen? A hordón kívül valami? Előre is köszi a normális válaszokat!:D
2012. márc. 15. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte bármit felhasználhatsz akadálynak. A legfontosab az, hogy a rudat mindig úgy tedd, hogy leverhető legyen. Pl. gumi, farönk, locsolókanna. Akármi:D
2012. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De pontosabban? :)
2012. márc. 15. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A hordókjól használhatók, nekünk is volt, lefestheted színesre, hogy minél inkább hasonlítson az igazi akadályokhoz. Én csináltam anno "kerítést" is belőle - két álló hordó közé két fekvőt tettem, ezt ugrottuk, ha akarod, még fölé mehet rúd, úgy magasabb az akadály. Azért érdemes vigyázni, mert sajnos soha nem lesz az ilyen akadály közelítőleg sem biztonságos - ha verhető is a rúd, könnyen maga elé rúgja a ló (mert ugye nem lepottyan, mint a kanálból, hanem legördül) és ha rálép talajfogáskor, abból nagyon csúnya dolgok tudnak kisülni.

Autógumiból is csináltam tömör akadályt - két fektetett hordóra tettem egy rudat, erre fűztem a gumikat, amik akkorák voltak, hogy pont leértek a földig. A rúd azért kellett, hogy ne gruljanak szét a gumik, ha a ló hozzáér. Elég brutálisan néz ki még akkor is, ha amúgy nem nagy, mert nagyon tömörnek látszik. Ha még le is fested, pl. fehér mintákat festesz bele, igencsak meg fogja kukkolni a ló!

Ha van szintkülönbségetek, klasszul ki lehet alakítani bank-et egy szál ásó segítségével is.

Vizesárok is készíthető egy fóliadarab leterítésével, amit körben lefogatsz rudakkal, gumikkal, stb. ami épp akad otthon. Ha ugyanezt picit le is ásod, akár egy kis vizet is önthetsz bele, úgy még inkább igazinak fog tűnni.

Hamar tönkremegy, ha a ló szereti lógatni a lábát, de nagyon jó tud lenni kifeszített gyékény vagy hasonló, mint tömör akadály. Rászegezed vagy kötözöd egy rúdra, a kitörő lehet hordó vagy bármi.

Remélem, segítettem egy picit!

2012. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kitöröket tudsz csinálni házilag, rudakat meg nézz a lovasok.-hun. Egy ezersért már láttam gömbrudat, (ami fontos, hogy a ló ne sértse meg a lábát) és egy ezresért nem pénz érte.
2012. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi Gabka!:) és a többieknek is!:D
2012. márc. 16. 13:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Felénk lehet venni olcsón rudakat. Szerintem arrafelé is biztos van. 10 db-ot vettünk kevesebb mint 4500-ért. Tüzépen, fatelepen lehet venni. Megmondtuk h 3 méter hosszú és 10 cm átmérőjű rúdra van szükségünk. Csak hátraküldtek minket, hogy válogassunk. Fenyőfát vettünk, mert az nő meg olyan hosszúra és marad olyan vékony.
2012. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!