Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen fajta a jó...

Szerintetek milyen fajta a jó nekem?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen fajta ló jó nekem? 11 éves vagyok 4 éve lovagolok és már beszéltünk erről anyukámmal csak ő nem valami nagy ló szakértő 30kg vagyok 140 cm és a póni már nem való nekem ezt már megnéztem
2012. márc. 16. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az edződet. Gondolom első ló, ezért valami nyugodtabb, könnyebben kezelhető fajtát ajánlanék.
2012. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Már megbocsáss de neked még bőven a póni való.

Pl: Rocky Mountain, Hafliner, Connemara stb.

2012. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
*Haflinger
2012. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, ha valaki alacsonyabb, miért rögtön pónit ajánlatok neki?:) Egy nyugodt ló, szerintem épp olyan jó lehet, sőt, még jobb is. Van nem egy olyan ismerősöm aki lóról még nem, de póniról már esett, póniról pedig rosszabb esni mint lóról.Szerintem is edződ segítségét kérd, menjetek el kipróbálni.:)
2012. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem valami kislovat válassz! mondjuk egy haflingi, esetleg fjord? ők később is jók lesznek. :)
2012. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha 4 éve lovagolsz el kéne tudnod döntened. Én 3 éve lovagolok de ha egyszer lovam lesz pontosan tudom, hogy milyenre lenne szükségem. Tudnám, hogy elsősorban attól is függ, hogy mit akarok vele csinálni, mire is használnám. Figyelembe veszem a saját arányaimat és azt, hogy milyen vérmérsékletű lóra lesz szükségem. Aztán kizárom a kizárható fajtákat. Körülnézek a 135- 150 cm-es marmagasságú lovak között. Körül nézek melyiknek milyen alapvetően a tulajdonsága, mire szokták használni. Bár ezt 4 év után tudni szokták. Aztán ha megtetszik egy vagy két fajta akkor körülnézek eladó lovak táján és egyén szerint kiválasztom a legmegfelelőbbet. Elmegyek egyhez vagy kettőhöz megnézni milyen is a ló és mennyire passzol hozzám. 4 éve lovagolsz és anyukádat kell rá megkérned, hogy válasszon fajtát.
2012. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még hozzátenném, hogy a korodat is vedd figyelembe mert nőni fogsz. Nem fogtok többszázezreket kiadni 3 évente mert kinőtted a lovat és eladni ugye?! Tehát akkor olyan lovat válassz körülbelül ami mondjuk anyukádhoz is passzol mert körülbelül akkora leszel te is.
2012. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
11:33 válaszoló szerintem nem sokat értesz a lovakhoz a pónik az ilyen 5-9 éveseknek való ha nem tudnád. Unatkozz máshol.
2012. márc. 16. 12:16
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
kedves kérdező, nincs igazad. van olyan barátnőm, akinek 4 pónija van, és képzeld 16 éves. :) és nagyon jól elvan velük :) úgyhogy ezt nagyon gyorsan felejtsd el, hogy 9 évesnek való :)
2012. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt pónim, és nagy lovon tanultam meg lovagolni. Ne fajtát keress, hanem lovat. Egy kb. 165 cm marmagasságú lovacska ideális lenne neked, mert ha pónit veszel, akkor már pár éven belül kicsi lesz neked. Amúgy meg azt nézd, hogy szelíd legyen, jól idomított, engedelmes, rossz szokásoktól mentes, és lehetőleg 8+ éves legyen. A fajta mellékes, hacsak nem akarsz vele versenyezni. Tudom, hogy divatos ezt kiírni, hogy milyen fajtát válasszak, de lovat válassz, és ne fajtát!
2012. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!