Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehet póniról nagyobbat...

Miért lehet póniról nagyobbat esni, mint nagylóról?

Figyelt kérdés
Én eddig 110 cm-s póniról csak ritkán estem le, mert hosszúa voltak rá a lábaim, és nem tudtam rendesen szorítani, de akkor se nagyot. Meg kanyarba kisodródtam. Nagylóról meg mindg durvákat estem, egyszer se olyan kicsit, mint póniról.
2012. márc. 16. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az esés nagyságát egyáltalán nem befolyásolja a ló mérete. Persze, ha azt nézzük, hogy mennyire ütöd meg a kezed, ha 110 cmről esel, vagy 170ről, akkor nyilván a póniról kisebbet, de valójában az esés milyenségét nem befolyásolja a méret...


Gondolj csak bele, nagylóról is csúszhatsz csak úgy le éppen, és a póni is vághat úgy neki fejjel a falnak, hogy ott maradsz...

2012. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem nagyobbat lehet esni, hanem könnyebben. Egy nagyló bakolását sokkal könnyebb kiülni mint egy póniét. Eleve kisebbeket lépnek, kényelmetlenebbek mint a nagylovak. Egy ártatlan kis bakolástól úgy repülsz a póniról, mintha katapultáltak volna.
2012. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért, mert nincs időd rendesen kifordulni az esést, biztonságosabb helyzetbe kerülnöd, hogy ellazulj és úgy érj földet, hogy gurulj, mert rögtön ott a föld.
2012. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszával értek egyet.:)

Mondjuk azt nem értem hogy " hosszúak voltak a lábaim és nem tudtam rendesen szorítani"... Eddigi tapasztalatom az, hogy hosszabb lábbal könnyebb szorítani.:)

2012. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem ott lógtak, mert majdnem a földet érték:D KÖszi a válaszokat.
2012. márc. 16. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal, hogy nincs időd kiforogni az esést, plusz még egy dolog: a póni - már csak méretéből adódóan is - nagyon könnyen és hirtelen tud irányt váltani, így extra könnyen megszívat. :-) Estem én már shetlandiról akkorát, mint egy ház....
2012. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!