Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? (lóval kapcsola...

Mit csináljak? (lóval kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Szóval egy lány megkérte, hogy lovagoljam a lovát. Én nagy örömmel el is fogadtam. Az a baj, hogy a lónak nagyon érzéken oldala van, tehát elég gondolni, hogy ügetés és üget. A másik baj, hogy nagyon beletámaszkodik a zablába. Nem ez a finom kontaktus van a zablával hanem a kihúzlak a nyeregből stílus de ha hozzá hajtok csizmával kirohan a világából, pláne, hogy amúgy is rohan, mint állat és állásba alig lehet megállítani állásba. Össze tudom szedni, nagyon szépen megyünk, kívülről nem látszik, hogy rohadtul szenvedek és, hogy el akar rohanni. Szóval nagyon kétségbe vagyok esve, mert én az én lovamhoz vagyok szokva akit meg úgy kell rugdosni, mert nem halad előre. Szeretném a lovat lovagolni, de egy kicsit félek, mert ismerem a lovat már korábban lovagoltam de akkor nem volt ilyen, mert már egész nyáron dolgozott.
2012. márc. 17. 10:52
 1/10 anonim válasza:
Kérd meg a lányt, hogy segítsen.Kérdezd meg, hogy mitől lett ilyen.Kérj tőle tanácsot, segítséget.És ha utána se megy, akkor kérd meg, hogy legalább egy hetet oktason téged, hogy hozzá tudj szokni.
2012. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő nem tud annyira lovagolni mint én. Akkor a ló irányítja a lányt, nagyon veszélyesek. Nem tud oktatni mert én vagyok a jobb lovas pont ezért kért meg de most zsákutcába kerültem, amiből nem tudok kikeveredni mert nem találom a megoldást.
2012. márc. 17. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg az edződet hogy segítsen amúgy ha kihúzkod a nyeregből tegyél rá kikötőt és akkor neked nem kell ezel foglalkoznod
2012. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lovagolj vele egy ideig edzővel meg a ló gazdájával, aztán majd megfogod szokni :) Nálam is volt így hogy évekig egy lovat lovagoltam, aztán amikor másikra kellett ülnöm egy ideig nem igazán volt meg köztünk az összhang, aztán összeszoktunk.:)
2012. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha beledől a szárba , az oké , hogy hozzá hajtasz de ugyanakkor meg is kell tartani elől , hogy ne rohanjon el. Ha nincs kézbe egy ló akkor akármennyire is támaszkodik (vagy csak olyan mintha támaszkodna),amint odazárod a csizmát menekülni fog a csizma elől, nem tolódik rá össze. Viszont ha elöl is megtartod is úgy hajtasz hozzá akkor megfogja a kezedet és jó eséllyel nem elrohan hanem összetolódik a csizmádra. Ha beledől a kézbe akkor az a csizma hiánya, tehát eddig valószínű , hogy kimaradhatott ez neki. Át kéne léptetgetni, combra valóztatni hogy hajoljon meg a csizmára ne csak kézzel lehessen elérni nála a dolgokat.Ha elakar rohanni akkor félfelvételek és kis kör a megoldás.
2012. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha csizmát használok akkor úgy megindul, hogy alig lehet vissza fogni. Megy mint az állat előre, és még egyenlőre a megállást gyakoroljuk mert az nem megy. Nem bír megállni, megállítanám és tolja előre a fejét. Erre az lenne a megoldás ha berántanék egyszer kétszer a szájába de azt nem akarom neki. Combra valózni persze, miután a csizmára úgy reagál, hogy úgy kell a testemmel hirtelen utána követnem elég nehéz lesz. Valószínűleg a csizma is hiányzik. A legnagyobb problémám igazából nem a támaszkodása hanem ez a fékezhetetlen rohanása és kiskörben is még menne és menne felvételeknél kiskörön még belehajt egyet.
2012. márc. 17. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondom, azért mert nem fogja a kezedet, nincs hozzáhajtva és az elején van
2012. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utólsóval! Nem elég, ha megy előre a csizmára, attól csak elejére kerül és fut a feje után, hogy fel ne bukjon. Valószínűleg innen van a "beledől a kezedbe" érzés is. Félfelvételek, plusz csizma!

Ja és ne a megállításd gyakorold, így látatlanban azt mondom, ez a ló szalad a zabla elől, tehát attól nem lesz jobb, hogy kényszeríted megállni. Először engedd szét és csak hadd ügetgessen anélkül, hogy szárra akarnád állítani, csizmával se kell hozzáérni, valószínűleg reagál az ülésedre is. Hadd ügetgessen szabadon, majd nagyon fokozatosan szedd össze és nagyon finom csizmával, könnyű kézzel próbáld a kezedbe lovagolni. Nem fog menni azonnal, ne várj csodát, de előbb-utóbb rájön, mit akarsz tőle.

Futószárazhatod is, először csak lazán, majd normálisan kikötve, de ne hagyd, hogy rohanjon.

2012. márc. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még az is eszembe jutott, hogy azt írod, korábban nem volt ilyen a ló. Nem lehet, hogy hozzászoktál, hogy a sajátodat nagyon hajtani kell és egész egyszerűen durvább a csizmád a kelleténél?
2012. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyáron egy hónapig nálam volt félbértartásba mert egy csaj szét tépte a száját, innentől kezdve a ló állandóan szár mögött ment és beledőlt a zablába. Én valamennyire visszalovagoltam és nem rohant. De most kétszer akkora a baj. Én nem emlékszem, hogy ennyire ne tűrte volna a csizmát. Már csak ha megérzi a csizmámat akkor is el kezd rohanni mint az eszeveszett. Nyáron voltizsáltam is rajta, nagyon szépen ment, abszolút megbízható volt. Lehet, hogy még az is teszi, hogy tele van egy kicsit mert a gazdája mondja, hogy csak vágtába képes közlekedni terepen. DE már március eleje óta mozgatva van és március 15-re is kimentek vele. Nagyon kis jó ló lenne mert megy az oldalazás vágtába, ügetésbe, lépésbe, a hátraléptetés, a combra való engedés, a hátulja körüli fordulat, szóval nagyon kis díjló lenne, de most nem tudom vele megcsinálni csak az oldaljárást ügetésben. Köszönöm a válaszaitokat.
2012. márc. 18. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!