Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lipicai viselkedése, külleme?

Lipicai viselkedése, külleme?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lipicai mént vásárolni (ő lenne a 10. lovam, szóval nem kezdő lovas /lótartó vagyok).

Az érdekelne, hogy aki tart lipicait (főleg a tiszta vérű érdekelne) annak mi a véleménye róla. Tudom hogy minden lónál egyede válogatja a viselkedését, de úgy általánosságban mi igaz rájuk?

Hajlékony? Gyorsan tanul? Mennyire makacs? Mik a fajtának a hátúlütői (pl. jellemzőbb betegségek stb)

És ha valaki otthon van egy kicsit jobban a témában, akkor segíthetne abban is hogy milyen (hiresebb) apától édemes csikót venni. (Mert ahogy láttam van 1-2 nevezetes név, a lipicaiaknál pl.Favory,Maestoso stb.)


Előe is köszönöm!



2012. márc. 17. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt lipicai lovam, de egyik ismerősöm meg van őrüve értük, csak lippjei vannak, és a szilvásváradi ménesnek is dolgozik.

Szerinte hihetetlenül intelligens, finom lovak, és nagyon könnyen képezhetők. Szerintem kicsit hajlamosak az egygazdásságra, ez nem is lenne gond, de vannak elég hisztis egyedek, akik csak annak és azzal dolgoznak szívesen, akikben bíznak. Fogatban és díjlóként szerintem jól megállja a helyét, de lehet velük kisebbeket ugratni is. Jellemző, tipikus fajtabetegségekről én nem tudok.

Ha jobban meg akarsz ismerkedni a fajtával, szerintem nézd meg ezt az oldalt, Edit ismerteti a lovai egyéniségét is.

[link]

2012. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!