Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit javasolnátok ebben a...

Mit javasolnátok ebben a helyzetben? Összevesztem az edzővel.

Figyelt kérdés
Van egy lovam,remek ugró,csak a baj,hogy az edző rá akart venni 1 méter megugratására én meg nem voltam hajlandó rá,a ló is megtorpant...Egyszer csúnyán felbuktam 1 méteres akadálynál és ezt nem mondtam el az edzőnek...Szerintetek mondjam el neki?
2012. márc. 17. 18:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen mondd el neki mindenféleképpen, hogy tudjon neked segíteni.
2012. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elmondhatod mert lehet , hogy akkor másfelől fogja megközelíteni a problémát és akár még meg is oldhatja.
2012. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
senkinek nem mondtam még el,mert nehéz róla beszélni
2012. márc. 17. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lovad azért torpant meg az 1m előtt, mert érezte, hogy bizonytalan vagy. Egyébként, mondd el az edződnek, hogy felbuktál 1m-en és félsz, akkor majd teljesen fokozatosan fogja emelni az akadályokat, és nem fogja megmondani, hogy melyik hány centi. :) Egy edzőnek mindent el kell mondani, at is hogy mondjuk jobban tartasz-e az oxerektől mint a meredekektől, vagy hogy mihez találsz oda nehezebben és mihez könnyen. Így tudni fogja, hogy milyen tanácsokat adjon, és hogy hogyan építse fel az edzéstervet.
2012. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

A ló azért hátrált meg mert te gondolatban már feladtad és ezt érezte rajtad, hogy nem vagy elég határozott.

Az, hogy felbuktatok az mindenkivel megesik. Az a baj, hogy utána és az után lévő edzéseken nem ugrottál vele 1 métert és legyőzted volna félelmedet. Mindenképpen oszt meg vele, de ez nem lesz indok, mivel sok lovas jár így, mi is buktunk egy szépet egy 2 méter körülinél, de aztán azonnal ugrottunk még a következő ugró edzésen. Az élet nem áll meg, nem kell megtorpanni, de ez lesz ha nem vagy biztos magadba se és a lovadba se bízol. 1 méter nem olyan nagy, de fokozatosan kell nekimenni rengeteg és rengeteg 90 cm-es akadállyal oxerekkel és sorakadályokkal. Nem lehet csak így rögtön neki menni, aztán fokozatosan kicsiket emelni rajta még végül fel se fog tűnni.Mi nyáron ugrottuk meg először az 110cm-ert és életünk első kőfalát. sok gyakorlás kellett hozzá, de megcsináltuk. És bevallom, most megnézem azokat az akadályokat, lehet, hogy én se mennék neki elsőnek.

2012. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* 1 méter körülinél
2012. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem a bizonytalanság volt az ok,a bukás előtt rendszeresen ugrattam 1 métert
2012. márc. 18. 06:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kemény leszek, de igazat mondok: vagy megbízol az edződben és vakon csinálod, amit kér tőled (ha vannak félelmeid, problémáid, akkor természetesen ez ELŐRE mondd el neki, mert akkor arra is figyelni fog) vagy kár edzőhöz járnod. Az edző pont azért edző, mert többet ért a dolgokhoz, mint te és ő tanít téged, nem fordítva.

Sikereket elérni bármilyen sportban csakis kemény és odaadó munkával lehet. Ha felülbírálod az edződ szavát, akkor nem vagy alkalmas az adott sportra, ugyanis kell a feltétlen elfogadás és alázat, másként nem megy!!!

A bukáson meg vagy túlteszed magad (nem mindig könnyű, tudom én is) , vagy nem vagy alkalmas erre a sportra. Nem kell mindenkinek ugratni, ha úgy érzed, boldog lehetsz a lovaddal hobbilovasként is, de ha többet akarsz, akkor meg kell keményítened magad, az edző szava egyenlő a jóistenével és hajrá! A lovad pedig pontosan azt fogja csinálni, amit te érzel. Ha félsz egy ugrástól, ő is félni fog. Nekem a mél

2012. márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, véletlenül elküldtem. Szóval tudom, milyen ez, nekem a mélybeugrás volt mumus a kezdetekkor militaryban, de sikerült felülkerekedni rajta, azóta nincs gond. De ha én ott és akkor azt mondom az edzőmnek, hogy én ezt nem,akkor soha nem is sikerült volna.
2012. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
valamiért úgy érzem,hogy hülyének fog tartani emiatt,ha elmondom neki
2012. márc. 18. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!