Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez miatt a későbbi...

Szerintetek ez miatt a későbbiekben le fognak nézni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ma voltam 3 év kihagyás után újra lovagolni. Úgy volt megbeszélve, hogy 1,5 órás lesz és felméri az edző, hogy milyen vagyok. Az elején semmi baj nem volt, de 1 óra után elkezdtem nagyon szédülni a lovon, és megkértem, hogy most hagyjuk el azt a maradék fél órát.

Maga az edző rendes volt, és megértette, de akik még mellettünk lovagoltak elég lenéző szemmel néztek rám ez miatt.

A másik, hogy könnyű ügetésnél nagyon kiemelkedek. Próbáltuk, hogy kengyel nélkül mennyire megy, de akkor is nagyon kiemelkedtem.

Ennél a többi lovas egy kicsit nevetett is, ami nem volt a legjobb az első edzésnél.

Szerintetek ez miatt máshogy fognak velem bánni? Tehát, hogy le fognak nézni, vagy kiközösítenek majd?

Amúgy nagyon meg vagyok elégedve a színvonallal, szóval nem szeretnék máshova menni, csak érdekel, hogy ti hogy gondoljátok.


2012. márc. 18. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan, dehogy! Mindenki kezdi valahol, neked pedig csak vissza kell rázódni. Nem lesz semmi gond!
2012. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezért egyáltalán nem fognak lenézni, bele fogsz jönni.

Nem bántásból írom a következőket, de szerintem senki nem nézett rád lenéző szemekkel, és nem hiszem, hogy kinevettek. Neked ez most, főleg 3 év kihagyás után egy új helyzet volt, ilyenkor pedig az ember mindig úgy érzi, hogy mindenki őt nézi és kritizálja. Ha mondjuk lány vagy, és mindig nadrágban jársz, de egyszer felveszel egy miniszoknyát, akkor is olyan érzésed van, hogy mindenki bámul az utcán, pedig nem így van. Ezzel minden ember így van idegen helyzetekben.

Szóval szerintem ne aggódj.

Az viszont nekem nagyon érdekes, hogy első edzésként, főleg, hogy az felmérés, hogy mit tudsz, másfél órát ülsz lovon. 20 percet szoktak, max fél órát... ez nem nagyon fura...

2012. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Emiatt senki nem fog lenézni téged. Hagyjad azokat a buta lovasokat, csak magadra koncentrálj, és meglátod, vissza kell rázódni a régi lovagló kerékvágásba!
2012. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem fognak, ne aggódj:) Szerintem is csak te érezted úgy...


Elmondom az én történetemet, másfél éve kezdtem lovagolni járni egy családias kis lovardába. 16 éves vagyok, és nálam fiatalabbak vannak csak, egy, két, három évvel. Az elején én is idegennek éreztem az egész helyzetet, de volt egy lány, aki nagyon kedves volt velem. Volt, hogy valakinek a tesója lovagolt, odamentem hozzá beszélgetni, hogy az ő lova-e, melyik suliba jár, mióta lovagol, stb... Kedvesnek kell lenni, nekik is fura a helyzet, hogy új lovas van közöttük, lehet nem is mernek kezdeményezni, mert lerohanni sem szeretnének... Menj oda hozzájuk, hogy segíthetsz-e valamiben, kihozd-e a nyergét, ha siet, vagy ilyenek, vagy kérd te is a segítségüket nyugodtan.:) Nálunk is van/volt "bunkó" ember, aki az elején rossz szemmel néz mindenkire, aztán másfél év után meg tök jó barátok lettünk:) Nekik is meg kell szokni, hogy új vagy, add önmagad, viselkedj természetesen, nem lesz semmi baj, bele kell jönnöd a lovaglásba is, ahogy a barátkozásba:) Sok sikert!

2012. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Csak azt olvasgattam, hogy ne néznek le...

Én azt mondom, attól függ hova jársz.... És tapasztalatból mondom. Nálunk sajnos megesik, hogy kibeszélnek a hátad mögött és aztán visszahallod. Pedig bértartó vagyok és csak lenni szeretnék... Helye válogatja. Szerintem.

De ne add fel, azt sosem szabad!

2012. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez a csapattól függ. Lehet, hogy eleinte le fognak nézni, és rajtad viccelődnek majd, mert az emberek - pláne mi sznob lovasok (bocsi többiek de lássuk be, így van) - szeretik azt elfelejteni, hogy ők hol kezdték, és csak azt nézni, hogy a másik milyen amatőr.

Később azonban, ha majd visszaszoksz, és belejössz, ugyanúgy fognak kezelni, mint egymást, mert belátják, hogy fejlődtél.

Persze vannak olyan helyek, ahol a lovasok rögtön a "szárnyuk alá veszik" és támogatják az újakat.

Ne csüggedj, mert csak annyi a dolgod, hogy kitartó légy, és ne hagyd magad kizökkenteni, vagy idegesíteni. Én alapból nem is gondoltam logikusnak a másfél órát, 3 év kihagyás után max egy órát ha bír az ember, pláne ha ilyen nehéz, "felmérős" edzése van, mert olyankor alapból úgy állsz neki, hogy most a legjobbat akarod kihozni magadból és több energiát fektetsz bele. Semmi baj, majd hozzáedződsz, lesz kondid, és simán bírod majd. A könnyűügetésre is biztosan kitaláltok majd valamit. Mindenkinek van hibája, és az nyugtasson, hogy azok akik előrébb tartanak mint te, sokkal nagyobb következményű hibákat követnek el, mint te ;)

2012. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Off, de megkérdezhetem, hogy miért lettem lepontozva? Csak segíteni próbáltam, szerintem semmi bántót nem írtam, mégis 0% a válaszom. Vagy még mindig itt van a kedves válaszoló a kutyás-lovas kérdésből, aki mindenkivel köcsögözött?:)
2012. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Ja, én is le lettem, csak nem értem, hogy miért! Itt egyikünk sem írt semmi bántót.

Ha a kérdező pontozott le minket, akkor ilyen hozásállással menjen inkább körhintázni.

2012. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha lenéznek? Nem a társaság miatt jársz, hanem a lovaglás miatt. Örülj neki, hogy az edző jó fej, ez a lényeg. Aki meg lenéz, annak úgy kell, hadd főjön a levében. (Amúgy 3 év kihagyás után 1,5 óra lovaglás tényleg elég furcsa...)
2012. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!