Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen papírt írjunk?

Milyen papírt írjunk?

Figyelt kérdés

Az egyik öreg bácsi aki egyedül él, van 2 lova. Az egyikkel csak én foglalkozok, gondozom, lovagolom. Már vagy 2-3 éve. A bácsinak nem szokott lovagolni, a fiai néha-néha befogják a hintóba a lovakat de ők se ülnek fel rájuk.

Milyen papírt írhatnánk, hogy nekem is közöm van a lóhoz meg a bácsinak is?

Mivel jó ismerősünk a bácsi ezért nem fogad el pénzt. De sokat segítek neki. A háztartásban is.Megvenni meg nem tudjuk a lovat.

Amúgy a bácsi csak megeteti őket, meg kiengedi őket a legelőre.Ha úgy van akkor kitakarítja a boxokat. De általában én szoktam suli után , meg csutakolni is.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. márc. 18. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha arra gondolsz hogy te örököld a lovakat akkor szerintem elég egy olyan papír amit ő is meg ti is aláírtok meg egy tanu pl: fiai.


Jogi úton nem tudom hogy ez így jó-e, de ezzel már tudsz valamit bizonyítani.

2012. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked semmi közöd a lovakhoz jogilag! Éppen ezért nem is lehet papírt írni, hiszen miről? Pusztán azért, mert segítesz nem jár tulajdonrész, használati jog vagy ilyesmi.
2012. márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anno papám ismerősének volt egy csodaszép hidegvérű csődör lova. Én rendeztem..gondztam mindig mentünk velük lovaskocsin is. Mondta a bácsi, hogy irunk egy papirt, hogy ha meghal az enyém a ló. Persze én örültem, hogy megkapom a lovat de az nap este agyvérzésben meghalt. :(

Így nem lett az enyém pedig már minden meg volt beszélve.



Egyik ismerősöm ugyan így jutott lóhoz. Nagyon szerette az öregbácsi a fiút mert rengeteget segített neki.És ők időben meg is irták a papirokat.



DE HA NEKED NINCS PÉNZED akkor hogy akarod eltartani?:)

NEM A MEGVÉTEL A DRÁGA hanem az ELTARTÁSA!:)

2012. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írják előttem. Mondjuk sikerül lepapírozni, hogy tied a ló, ha a bácsi meghal. De mi lesz tovább? Mert gondolom el kell majd onnan vinni, akkor a bértartás min 30 ezer/hó + állatorvos, kovács. Ha otthon tartanád akkor is be kell szerezni a szénát, zabot és az összes szabadidőd rámenne.

Szóval jól gondold meg ezt a dolgot.

2012. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!