Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha van egy extra jó szármozású...

Ha van egy extra jó szármozású kanca, akkor érdemes egy elit ménnel fedeztetni?

Figyelt kérdés

[link]

ezekre gondoltam. Kivéve Arkot, mert azzal rokonságban áll.



2012. márc. 19. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Csakha van rá fölösleges pénzed. Ez ugyanis szerencsejáték, a jó származásból még nem lesz csodalovad (valószínűleg csak átlagos fölötti lesz). Ennek megfelelően nem a meggazdagodás kulcsa, pláne nem a jelenlegi lópiacon.
2012. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mindig érdemes jobb ménnel fedeztetni, de a csikó genetikájában inkább a kanca lesz meghatározó (nem tanultam tenyésztést, de én ezt hallottam)


ha eladásra szánod a csikót, akkor mindenképpen egyszerűbb eladni

2012. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem érdemes, mert nagyobb a valószinüsége hogy jó képességet örököl.Meg ár kérdése is.Kiváncsi lennék mennyibe kerül a fedezés a termékenyítési és vemhességi dijon kivül.
2012. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért éri meg jobban "nevesebb" ménnel fedeztetni illetve berakatni, mert ha rossz csikó születne még akkor is jobban el tudod majd adni a papír miatt . Szóval érdemes.
2012. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!