Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lesz futószárazás?...

Meddig lesz futószárazás? Többi lent!

Figyelt kérdés

2x voltam lovagolni, az első órán körbe-körbe mentünk a lóval, futószárral, a második órán gyakoroltuk az ügetést.

Ezután mi lesz? ( gondolom vágta, és ezt így kb meddig gyakoroljuk)

imádom a lovakat.!:)

14/L


2012. márc. 19. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A fejlődésedtől és attól függ, hogy hányszor jársz. Senki sem fogja tudni pontosan megmondani neked, hogy még meddig leszel futószáras, a vágta azért még valószínűleg odébb van-
2012. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Attól is függ hogy hova jársz.

Van aki viszonylag hamar leveszi futószárról a lovasait, van aki évekig futószárazza.

2012. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ugye nem úgy gondoltad a vágtát, hogy a legközelebbi órádon már vágta lesz?

"Első órán körbe-körbe mentünk a lóval" .. na hát ezt nem így kéne felfogni. Ez nem körbe-körbe menés.

Ez az ülésed megalapozása, a kellő izmok (comb-lábszár) erősítése.

Szerintem ha minimum 2-3hónapig futószáras vagy, az sem tragédi, mert akkor valószínű belédrögzül minden ami futószáron tanulható.

A lovaglásban persze az a szép, ha futószárnélkül mehetsz "össze-vissza", te megad kontrolálhatod. De az nem elég ha épp csak ülsz rajta, mert a lóra is gondolni kell!

Neki az rossz, ha nem tudsz rendesen ülni, a lábad nem helyesen tartod, a szár kezelésed rossz.... mert ő ezt mind érzi és feszült lovad lesz, nem elengedett, márpedig elengedett lovat, gyakorlott lovassal lehet elérni!!!!!!!

2012. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Annál jobb, minél tovább vagy futószáron, mert annál biztosabb alapokon fog nyugodni a tudásod! A későbbiek mind a futószáras munkára fognak ráépülni, tehát annál jobban fognak menni majd az "izgalmasabb" dolgok, minél többet gyakorolsz futószáron.

Ezután mi lesz: ülésgyakorlatok.

2012. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem fél év volt, mire lekerültem futószárról?
2012. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*kérdőjel nélkül
2012. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem összesen 7 félórás futószárórám volt, az utolsón egy kicsit vágtáztunk. Utána volt jó néhány osztály (kb 3 hónap) aztán elindult velem egy ló, a hosszú falon vágtáztam vele, és az oktató azt mondta, ő azt várta, leesek, mert még elég tapasztalatlan vagyok. Úgyhogy rá 2 vagy 3 órára tényleg elkezdtük gyakorolni a vágtát. Nagyon jól ment, de amikor a ló visszavett ügetésbe, előrebuktam és leestem, mert akkor már nem szorítottam eléggé. Nem elijeszteni akarlak, csak jó ha erre figyelsz
2012. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!