Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam két első lábán egy...

A lovam két első lábán egy hosszabb túra után két oldalon a csüdje felett puha és meleg duzzanatok keletkeztek. Kenem neki kámforos kenőccsel, de nem akar lehúzódni. Mit csináljak vele, h eltűnjenek a lábáról?

Figyelt kérdés

2012. márc. 24. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
orvos? Alapszabály,ha a ló lábán elváltozást tapasztalsz azonnal orvos.
2012. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, h kenegessem neki. Csak az a gond, h nem látom a változást :-(

Sántítani nem sántít rá

2012. márc. 24. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mondta a doki, hogy mennyi idő után várható a változás? Hívd ki újra.
2012. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sokat legyen sétáltatva az is segíthet . Sokan ilyenkor (tévesen) azt csinálják , hogy nem rakják ki karámba és nem járatják csak egész nap bent áll az istállóban a ló.Ezzel csak azt érik el , hogy az állástól még rosszabb lesz a helyzet.
2012. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy lágypók? Keletkezhet hirtelen megerőltetéstől, és nehezen múlik el. Melegfáslizást ajánlok, vagy pedig Burov-oldatos dunsztkötést, és legközelebb győződj meg róla, hogy van elég kondija a lovadnak egy hosszabb terephez.
2012. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az az áldott, jó hideg víz, na az még erre is jó. Locsolgasd naponta többször, emellett ne lovagold, de engedd karámba (hacsak nem nagyon durva talaja van, vagy bántják ott egymást a lovak, ez esetben naponta többször sétáljon kézen).
2012. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges. A lágypók nem múlik el. Ha leszívják is visszatermelődik. Nem fog elmúlni akármennyit mozogsz vele. Tapasztalatból mondom, de nem én okoztam lovam lábára a lágypókot. Jól megerőltette a lovad a lábát. Valószínűleg nem volt kondiban ilyen jellegű terepre.
2012. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak is van lágypókja. Versenyló volt, hülye gazdája megerőltette a lábát. Soha nem javult meg...kúrákon, kenőcsökön, tablettákon, injekciókon, táplálékváltozáson, fehérje csökkentőkön vagyunk túl, nem használt semmit. Sánta marad örökre, nem is tudom lovagolni, csak van, néz ki a fejéből és legel. Csúnya sors, de imádom őt!
2013. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!