Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Favorit lovardáról vélemény?...

Favorit lovardáról vélemény? Milyen a lovasoktatás?

Figyelt kérdés
Akinek tapasztalata van, legyen kedves megosztani velem.
2012. márc. 27. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lovasoktatás: 0

Ajánlanám-e: NEM, FELEJTSD EL


Ennyi azt hiszem bőven elég, a lovastársaság is flott és kialakult, enyhén szólva nem látják az ottani lovasok jó szemmel az "újoncokat".

2012. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ennél azért jobbat reméltem. :( :(
2012. márc. 27. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Néhányszor lovagoltam ott, nekem abszoooolút nem jött be, de menj el kipróbálni, hátha neked tetszik, más emberek vagyunk. :)
2012. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos ezren feltették már a kérdést, de akkor olyan lovarda, ahol jó az oktatás, és bkv-val megközelíthető?

Akadémia?

2012. márc. 27. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Na, az Akadémia a másik, ahol szintén jártam, és szintén úgy jöttem el, hogy ismét kihúztak egy kis pénzt a semmire a zsebemből... De sajnos ezek a lovardák ilyenek, lestrapált, kedvetlen lovak és nem különb oktatók vannak, ilyen helyekre tudni kell, hogy nem azért mész, hogy tanulj, sőt, talán még azért sem, hogy jól érezd magad (legalábbis én semmi mulatságot nem látok 45 percet körözni egy állva alvó, tompa lovon, ráadásul amiket velük csinálnak az már az állatkínzás határait feszegeti, télen - nyáron a tűző napon, akár 40 fokban egész nap körözni, körözni és csak körözni, van, hogy pihenő sincs két-három-négy(!!) "vendég" között)

Ezeknek a lovardáknak talán annyi az értelmük, hogy:

1.) Más meggazdagodjon a "fölösleges" pénzedből

2.) Valahogy eltölts egy újabb órát az életedből.


Onnan tudom, hogy évekig jártam ezeket a lovardákat, nem egyet, nem kettőt, és abban a hitben voltam, hogy ez tök jó, ezt tökre élvezem, és tök sokat tudok már.

Aztán egyik napról a másikra komolyra fordultak a dolgok, belebotlottam (vagy inkább ő botlott belém) egy rendes, papíros edzőbe. Elkezdtem hozzá járni, és az a néhány év, amit más lovardákban töltöttem /egyedül léptem, ügettem, vágtáztam/ nagyjából arra volt jó, hogy egy normális edző keze alatt mindent elölről kezdjek. Hosszú hónapokra visszakerültem futószárra, a legapróbb dolgokat, hibákat kidolgoztuk, korrigáltuk. Akkor jöttem rá, hogy milyen is valójában az a dolog, amit "LÓ"-nak lehet nevezni. Élénk, jókedvű, kedvtelt állatok körébe kerültem, és akkor kezdtem kapizsgálni, hogy mit is takar a "LOVAGLÁS" szó.


Azt javaslom, hogyha valóban lovagolni szeretnél megtanulni LÓHOZ méltó lovakon, LOVASHOZ méltó oktatásmódban, akkor ne lovardát keress, hanem saját lóval rendelkező edzőt, aki a saját lovain tud téged oktatni és edzeni.

Nincsenek ám olyan kevesen mint gondolnád, csak ők kivonják magukat a bérlovardák világából, a RENDES, valódi edzősdi egy egész más tészta, más világ.

Hajrá!

2012. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Budapesten vagy a környékén keresel lovardát?
2012. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Budapesten keresnék.
2012. márc. 28. 21:46
 8/11 anonim válasza:

Hát sokan nem szeretik, de én azért merem ajánlani, A Tattersall-t.(Nemzeti Lovarda) Igaz hogy drága...és lehet hogy első pillantásra nem szimpatikus, attól függ hogy versenyzéssel szeretnél-e foglalkozni, vagy csak hobbiszinten. Hobbiszinten nem ajánlom a Tattit, azért drága. Versenyzéssel kapcsolatban meg szépen feltudnak készíteni.:)

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj:)

2012. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tatti tényleg akkor jó ha versenyezni szeretnél, arra profi, addig nem indítanak el sehol amíg oda nem készítenek rendesen, nagyon jó edzőkkel és jó minőségű oktatás folyik, viszont k*rva drága, ez tény :-)
2012. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gödöllőn, a Marshal Star Lovas Sportiskola.

Ha komolyan szeretnél díjugratni, versenyezni, akkor írj rám kérlek. Akár 130 cm felett ugrathatsz, ha a tudásszinted megfelelő.

2014. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!