Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam le a lovam...

Hogy szoktassam le a lovam arról, hogy ha kimegyünk, mindig bele akarjon farolni az árokba?

Figyelt kérdés
A házunk előtt van egy jó mély árok,és ő mindig bele akar tolatni.Megfordítom,bármit csinálok,inkább topog egy helyben,de az árkot csak nem akarja hagyni....
2012. márc. 28. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott valamit nagyon csúnyán csinálsz, ha már toporog a ló, valszeg a határán van annak, hogy ledobjon, csak túl jószándékú. Ha tippelnem kéne azt mondanám, hgy fél valamitől, te meg bele akarod erőszakolni, amitől bepánikol szerencsétlen. De alapvetően látni kéne, szóval kérd meg egy JÓ lovas ismerősöd, hogy tekintse meg mi a hiba.
2012. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lovagold folyamatosan előre, legyen nálad pálca is és ha szükséges csípd meg a farát. Ez lehet csak hiszti nála de az is könnyen lehet , hogy nézeget valamit.
2012. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Ismertem egy lovat, aki csak gondolt egyet és elkezdett farolni, hiszti gyanánt. Hiába adtál neki előrehajtó segítségeket, hiába csípted meg a farát a pálcával, nem érdekelte. Ez egy rossz berögződés lett nála, nem is tudott mit kezdeni vele a gazdája.


A farolással és toporgással vigyázz, nehogy felágaskodjon veled! Én inkább egy ideig száron elvezetném az árok mellett, mondjuk 4-5 alkalommal, utána megnézném mit csinál ha újra elsétálok mellette. Ha nem változik a helyzet, akkor pedig CSAK ott az árok mellett próbálok vele sétálni oda-vissza, míg meg nem értetem vele, hogy nincs farolás. Valószínű, hogy ezzel jelezni akar neked valamit, esetleg nem szeret kijárni veled lovagolni, vagy csak bal lábbal kel fel minden nap. :) Te ismered a lovad, ezt már csak te tudod, miért, és hogyan kaphatott rá erre, azt kellene végiggondolni, és abból kiindulva korrigálni a dolgot.

2012. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az ároknál csinálja!És tényleg jó szándékú!Arra gondoltam,hogy vagy a mély ároktól,mélységtől fél,vagy a kinti lovaglástól.....Benn semmi baja!Kocsiba a forgalomtól se fél..nem tudom...
2012. márc. 29. 05:19
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha BELE akar farolni az árokba, akkor nem hinném, hogy félne tőle. Inkább csak hiszti. Mióta csinálja? Egyszer sem farolt még bele?
2012. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát szinte ahogy elkezdtünk kijárni az udvarról,már akkor közelített az árok felé,de most,hogy jó idő van megint elkezdtük kivinni,már komolyabb a dolog!Még nem farolt bele,mert nem engedtük,mert ül rajta a gyerek.De nagyon úgy tűnik,hogy megtenné!!
2012. márc. 29. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!