Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy csinálnátok? 13/l

Ti hogy csinálnátok? 13/l

Figyelt kérdés

Szóba jött a tovább tanulás.. minden álmom a lótenyésztői Bábolnán. De a szüleim ellenzik (nagyon)(kb. fél éve győzködöm őket) minden álmom ez az iskola!

Amit ők mondanak hogy miért nem:-Nem biztos hogy megélhetek belőle (van rengeteg hely ahol pedig de)

-messze van (198km)

-nincsenek olyanok akiket ők is ismernek és a barátaim (pedig sokan vannak)


Mégis mit csináljak? Mást nem szeretnék magammal kezdeni.

Van lovam..lovaglom hajtom minden nap gondozom (nem az enyém nagyapámé csak én foglalkozok vele)

Mivel győzhetném meg őket?


Tudom, hogy nem lovakkal kapcsolatos, de itt talán vannak akik hasonló cipőben járnak/jártak.

A lenéző válaszoktól kíméljetek.

Köszönöm.


2012. márc. 28. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Tévedsz, biztos, hogy nem élsz meg belőle. A lótenyésztői arra jó, hogy van egy lovardád, melette másból élsz és hobbiból tenyésztgetsz. Deha nincs lovardád, akkor kb lovász lehetsz vele, napi 10-12 órában, pénz nincs, és általában fekete munka. Keményen megszivaod magad, ha arra mész.
2012. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is minden álmom ez volt, de letettem róla. Menj rendes középsuliba, ami a közelbe van. Aztán még utána is mehetsz szakmát tanulni oda. Akkor még lesz 4 éved elgondolkodni ezen. Közben kérdezősködhetsz ott végzett emberkéktől, vagy lovikban lovászoktól tulajoktól, hogy nekik mi a végzettségük és mire mentek vele.


A lovazásból nagyon kevesen élnek meg és hatalmas szerencse is kell, hogy jó helyre kerülj. A legtöbb helyen 12-16 órát güriznek a lovászok, nagyon sokszor nincsenek bejelentve a munkaügyibe, betegek sem nagyon lehetnek, és a fizetésük se sok. Talán külföldön van esély az elhelyezkedésre, de oda is szerencse kell.


Szóval legyen egy másik végzettséged és akkor majd lehet lovad is, ha van rá pénzed.

2012. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék magyarországon maradni..

Kint Németben pedig van egy ismerősünk aki sokakat ki vitt már és havi 350-400E kapnak napi 8 órába vannak bejelentve+ teljes ellátást.

2012. márc. 28. 16:55
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Németországba akik kimennek, lóápolónak mennek, meg istállómunkára. Ehhez nem kell Bábolnán végezni. De gondolom, nem akarsz egész életedben trágyát lapátolni, ugye? Nincs gond a lótrágyával, én is lapátolom, a saját lovaim alól, de hogy élethivatásszerűen más lovait ganajoljam meg pucoljam, ahhoz nem sok kedvem lenne. És ne legyenek illúzióid: németben lehet, hogy fizetnek (jobban, mint Mo-n) de lenyúzzák rólad a bőrt is és felejtsd el, hogy lovagolsz, legfeljebb nyers csikók hátára pakolnak fel homokzsáknak, hogy ne a profi lovasaik sérüljenek....

Sok ismerősöm volt már kinn, ha akarsz napi 12-14 órában istállót takarítani, menj csak, mert ez lesz, garantálom. Ehhez viszont nem kell suli.

Sokkal jobban jársz, ha tanulsz valami olyan szakmát, amiből kényelmesen megélsz és el tudsz tartani egy-két-akárhány saját lovat, a saját örömödre.

2012. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát igen.. de az a baj hogy ezt szeretem.. más tervem nem is nagyon van max. rendészetinek a lovas részlege de oda meg nem nagyon van felvétel. :(
2012. márc. 28. 21:43
 6/14 anonim ***** válasza:

akkor menj gimibe és minimum érettségizz le.

ebből nem lehet megélni, valamint a lovász szakma nem a leg családbarátabbak közé tartozik.

se hétvége, se ünnep, se betegség.

és ne legyenek illúzióid, Németországban sincs kolbászból a kerítés.

2012. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha úgyis külföldre akarsz menni, akkor tanulj valami rendes szakmát, és kereshetsz akár több milliót havonta, abból meg vidáman ellovazgatsz. A realitás az, hogy 800, max. 1000 eur-t kapsz kint lovászként, kidolgozod a beled, lakhatsz lakókocsiban. Ha szerencséd van, és jól lovagolsz, lehet, hogy előléptetnek lovassá, de ebben nem bíznék. Viszont, ha van rendes szakmád, akkor még mindig kipróbálhatod a lovászkodást, a www.yardandgroom.com-on rentgeteg lehetőség van.
2012. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem igazán éri meg. Én is hasonló helyzetben voltam, szerencsére szüleimnek sikerült lebeszélniük.

Most egyetemre járok, és nagyon reménykedek, hogy olyan munkát kapok, amiből 1-2 lovat lazán el tudok tartani :)

2012. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
én is ide akartam menni, de letettem róla mert nekem is messze volt, meg egy rendes szakma kell amiből meg tudsz élni.ha egy ilyet elvégzel nem fogsz rendesen meg élni..attól hogy van ismeretséged németben nem bisztos hogy össze jön..végezz el egy rendes szakközépet érettségivel és szakmával..és ha különben is mindenféleképpen lótenyésztőit akarsz végezni akkor csinálj OKJ-s képzést.így legalább lesz szakmád és érettségid..meg ha nincs apucinak meg anyucinak jó sok pénze hogy majd késöbbre eltudják neked tenni azt a sok pénzt akkor azt mondom csináld meg és akkor azt kezedesz az életedel amit csak akarsz mert a bankban lesz pénzed..de ha nincs akkor tegyél le róla..a szüleid is nem hiába mondják hogy ne menj oda. nekem apuék támogatták az ötleted azt mondták ha szeretném megcsinálhatom meg minden..de nem volt kedvem 2órát utazni vagy kollégiumba menni meg hogy ne legyen rendes végzettségem és utána ne tudjak elhelyezkedni.ha megfogadod az én sok más ember tanácsát akkor nem mész oda.és oda figyelsz az életedre..mert hidd el oda mész és megbánod.de ez a te döntésed sok sikert és vigyázz.
2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. még gondolkozni fogok.. de a válaszok alapkán nem kéne oda menni..

Köszönöm a válaszokat. :)

2012. márc. 29. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!