Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovasoktató/lovastanár...

Ha lovasoktató/lovastanár lenne a munkám, akkor milyen munkát vállalhatok még mellette? Gondolom állatorvosira nem nagyon mehetnék, vagy lenne rá időm. (? )

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából bármi lehetsz mellette, FÉLÁLLÁSBAN.
2012. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Te lennél az első a világon, aki másodállásban állatorvos:P Az nem olyasmi, amit csak úgy mellékesen lehet csinálni. Egyébként nincs megkötést, azt csinálsz, amit kitanulsz, nameg amilyen állást kapsz.
2012. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából időfüggő. Ha saját vállalkozásként oktatsz, akkor te osztod be az idődet, úgy osztod be a lovasokat, ahogy akarod. Ezt csinálhatod csak délután, munkád után is.

Vagy ha olyan helyen dolgozol, ahol más ossza be az idődet, akkor meg ahhoz kell alkalmazkodnod, úgy nem hiszem hogy belefér másodállás, max olyan, ahol te osztod be az időd :)

De azért azt gondold végig h a lovasoktatás fizikailag és lelkileg is leszívja az energiáidat :)

2012. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ahogy azt már leírtam, második, kiskorom óta imádom a természetet, az állatokat, és legfõkébb a lovakat, és ne higgyétek, hogy azt hittem, be-be ugrok majd operálni! :)) AKÁRMIKOR MINDIG bent kell lenni, mint az embereken segítõ orvosok. Mindig készenlétben kell állni, a legrosszabbra is! Mellesleg a rokonom állatorvos, midig mellette vagyok, és tudok dolgokat. Azért írom hogy dolgokat, mert nem mindent az ég-világon tudok az állatorvosiról. És igen, utsó, tudom, milyen kimerítõ! :)) Kiskorom óta , mint ahogy leírtam, Imádom a lovakat, minden álmom az volt, hogy állatorvos legyek. Segíteni akarok az állatokon, de emellett "szerelmes" vagyok a lovakba! :D És lovasoktató is szeretnék lenni! De olyan nehéz! Nem tudo választani.
2012. márc. 29. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Válaszd az állatorvost, ha van elég kitartásod hozzá, és ha el tudod viselni, hogy nem mindig segíthetsz.

A lovasoktatásból nehezebb megélni. (kivéve ha húdejó versenyző voltál/vagy, és sok a tanítványod)

2012. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állatorvosi kemény dió, de nekem megvan a véleményem jó pár dokiról, pl ünnepnapon cseszett kijönni az ügyeletes doki, de az még hagyján, még másik tíz sem tudott/akart segíteni :S
2012. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Chh.. Hát én biztosan kimegyek, ha Állatorvos leszek! Még Karácsonykor is , akár az éjszaka közepén is! Hát nincs az, hogy bocs nem érek rá! Ilyen nincs! Ez olyan, mint az embereknél, hogy felesküsznek az emberek életére! Hogy minden helyzetben megmentik az embereket! De most komolyan, én annira imádom az állatokat, a természetet, hogy amikor olyan hírek vannak, hogy egy ember megölt, vagy bántalmazott egy állatot, akkor elbõgöm magam és legszívesebben megfolytanám az illetõt! Na meg régen azért is bõgtem, ha apám lecsapta a legyet! :"D És még a hangyát is sajnáltam! Talán még most is!
2012. márc. 30. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jó állatorvos leszel, akkor lesz pénzed is, meg lehetőséged is lovagolni. Ha oktató leszel, akkor mások fognak lovagolni a te lovaidon - vagy eleve másokén oktatsz semmi pénzért - és neked nem marad időd lovazni. Töredékét sem keresed, mint állatorvosként, viszont kidolgozod a beledet is, ha meg akarsz élni.

Szerintem baromi egyszerű a választás....

Mondom mindezt úgy, hogy szakedzői végzettségem van. De tudod mit? Pénzed oktatóként azokból a hobbistákból van, akiket egyáltalán nem öröm oktatni. Mindig mindent elölről kezdeni, alapokat nyúzni évekig, ha lecsöppen egy csepp eső vagy kicsit lejjebb esik a hőmérő higanyszála, már nem jönnek, akkor kínlódhatsz, hogy a lovak le legyenek rendesen mozgatva, ráadásul rapszodikus a bevételed, nem tudsz anyagilag előre tervezni.

Ha jó idő van, megszállják a lovardát, mint a sáskák és nem győzöl zsonglőrködni, hogy melyik lovad dolgozzon, mert pihenniük is csak kell, ha viszont nincs elég bevételed, akkor nem bírod tartani őket.

Aztán oktatóként jó pénzt hozhatnak a lovastáborok, de a hét végére leginkább meghalni szeretnél, csak embert ne láss többet. Kínlódsz mások neveletlen gyerekeivel, naponta végiglovagoltatsz kétszer tíz gyereket (minimum), gondoskodsz róluk, válaszolsz a kérdéseikre, programot szervezel nekik a lovaglás előttre-utánra, ha ottalvós a dolog, akkor aludni se fogsz, arról csak álmodozol, hogy te is felülhetsz egy lóra... Vagy ha igen, akkor mondjuk hajnal négykor van erre lehetőséged. És mivel csóró oktató vagy, vélhetőleg nincs lovászod, vagy kevesebb, mint kéne, mert nem bírod őket megfizetni. Tehát még el is kell látni a lovakat, almozni, stb....

Nagyon szépen hangzik, hogy valaki oktató, de komplett idiótának kell lenni hozzá. Ezt már tapasztalatból mondom.

Persze időről-időre felbukkan egy-egy olyan lovasjelölt, akivel hirtelen szárnyakat kapsz, mert ügyes, gyorsan fölfogja a dolgokat, a lovak érdekét nézi, szépen halad, netán még versenyzőt is faragsz belőle, olyankor boldog vagy és büszke, hogy lám, sikerült. Ezek adnak erőt, hogy továbbcsináld. De pénzt akkor is az idénylovasok hoznak - abba meg belefásul ló is, ember is.

2012. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom ezeket. Csak én MINDIG a lovak között szeretnék lenni, és engem ezek A tényezõk nem fognak zavarni! :) Köszi a válaszokat!
2012. márc. 31. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!