Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetőkről vélemények, tapaszta...

Ügetőkről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ügetőm van. Nagyon intelligens, jóindulatú, és gyorsan tanul. De elég sok munka van vele, mire átlovagolja az ember.

De én nagyon jól jártam a sajátommal. Csak tényleg sok munkát igényel, meg aztán nem tudni, hogy hogy megy három jármódban, mert a legtöbb nehezen vágtázik. (szerencsére az én lovam kivétel, ő most épp imádja a vágtát bármikor...)

2012. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is ügetőm van, jóindulatú és valóban rendkívül tanulékony, toleráns. Természetesen nem mindig volt ez így, a kezdeti időszak nehéz volt, de megküzdöttünk.

Igazából vágtázni is mindegyik tud, csak gyakorlás és hozzáértés kérdése :) Lehet, hogy az elején rohanni fog, vágtában olyan lesz mint egy csikó, idő kell neki, hogy megtanulja a helyes ütemet, megtalálja az egyensúlyt, de mindenre képesek!

2012. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. márc. 29. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ügetőm van. "Enyhén2 túlfűtött a lovacska!!
2012. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Enyhén"
2012. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ügető eléggé egy más világ, de nagyon jó kis lovacska tud lenni belőle.

Nagyon akciós a mozgásuk/ügetésük de meglehet szokni. Vágtázni mindegyik tud, mivel lóból van, de ha versenyzett az ügetőn akkor az van neki tanítva hogy csak ügethet a vágta munka ott tabu, ha csak nem lovagolják is. De ha lovagolva van, rendes idomító edzéssel is akkor úgyanúgy vágtázhatsz vele mint bármilyen fajtával! :)

Sőt még kisebb akadályokat is ugranak ha úgy van ... persze nem azt mondom, hogy ügetőt vigyél ugróversenyre, de hobbiból ugorgatni is lehet velük.

2012. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről ismerek olyan ügetőlovat, amely a pályáról jött le és fantasztikusan ugrik, tehát ezt is lova válogatja. De baromi sok a munka velük, ez tény, ám mivel a fajtájukra jellemző általában baromi okosak, így ez nagy előnyük.
2012. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszuokat,valaki azt mondta nekem,hogy 90 cm-ig vagy még tovább is bármilyen lófajta megtanítható ugrani
2012. márc. 30. 06:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ügető KIFEJEZETTEN jó ugró, hatalmas erő van a hátsó félben, iszonyú rugós kis lábak :) Olyanok mint a nyulak, hatalmasat ugranak, sokan nem is gondolnák.
2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
attól,hogy ügető,még nem jelenti azt,hogy nem tud ugrani
2012. márc. 30. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!