Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western és lovaglókobak?

Berényi Bátor kérdése:

Western és lovaglókobak?

Figyelt kérdés
Napjainkban a lovardákban kötelező a lovaglókobak használata a biztonság érdekében. Mi a helyzet, ha olyan stílusban oktatnak (pl.: western), melynek felszereléséhez nem illik a kobak? A westerntáborokban és edzéseken kezdő lovasok (gyerkek is) kobak nélkül, esetleg kalapban lovagolnak. Ez nem veszélyes? Ha leesik a gyerek, terheli felelősség a westernoktatót, mert nem adott rá "angol kobakot"?
2012. márc. 29. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Olyan nincs, hogy nem illik hozzá, ezért nem veszünk fel. Aki ennyire divatmajom, az meg is érdemli, hogy egy kő meglékelje az agyát. Egyébként van kalapnak álcázott sisak is, ha valaki nagyon akarja. [link]
2012. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem is fontosabb a biztonság mint a divat, ezért aki nem hord kobakot, megérdemli, hogy leessen. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy régen, pl.: az indiánok nem hordtak semmilyen kobakot. Nemrég láttam egy lovasíjász bemutatót. Kissé kacagtatóak lettek volna kobakban, vagy kalapnak álcázott lovaglókobakban. Azon gondolkodtam, hogy ha például a gyerekem lovasíjász, csikós vagy western lovas szeretne lenni (megvan rá az esély), megkövetelném-e tőle, hogy hordja a lovaskobakját? mert úgy nyugodtabb lennék az biztos.
2012. márc. 29. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez érdekes kérdés, én is gondolkoztam már ezen :) Persze, amég valaki tanul, addig kötelező, na de meddig számít tanulónak egy gyerek? Hiszen hiába ülne a gyerekem 10 évesen ,,biztosan" a legnyugodtabb lovon, én ráadnám a kobakot, akár western, akár nem. Igaz én mindig is kobak nélkül lovagoltam, de tisztában vagyok a veszélyekkel és amikor gyerekként ilyen felelőtlen voltam, szerencsém volt :)
2012. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam ezen és fel is tettem egyszer ezt a kérdést ide és többen azt írták, hogy a kalapba van beleerősítve de ez hülyeségnek bizonyult. Szóval, egy westernest kéne megkérdezni!
2012. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én wester stílusban tanultam lovagolni, egy jó nevű lovasfarmon, és nem használtunk kobakot.
2012. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

western nyeregből sokkal nehezebb kiesni, mint az angolból, így valamivel csökken a sérülés veszélye.

Én már láttam kezdő westernlovast full angolfelszerelésben, kobakban. Érdekesen nézett ki, de legalább biztonságos volt :P

2012. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz 10 éve lovaglok de csak 1×volt rajtam kobak, de kis gyereket mai fejjel nem engednék lóra kobak nélkül.

Amúgy van már direkt west. kalap alá valós is

2012. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első a biztonság, divat csak utána. :)
2012. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én westernstílusban lovagolok. A kezdeteknél, amíg nem jött meg a bizalmam az edzőm és a ló felé, addig hordtam kobakot, sőt, még mellényt is. De amikor már úgy éreztem, biztosan ülök a lovon, és megbízom az oktatómban, akkor úgy döntöttem, hogy leveszem.
2013. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!