Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor kinek van igaza?

Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Egy barátommal összevesztem,mivel ő állítja,hogy 3 hónap alatt be lehet lovagolni egy lovat,én meg azt állítom,hogy kizárt,hogy 3 hónap után simán lehessen lovagolni.
2012. ápr. 1. 10:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
aZ ATTÓL FÜGG, HOGY MENNYI IDŐS A LÓ. eGY 2 3 ÉVES lovat, AMI MÉG NINCS ELRONTVA, VALÓban be lehet tanítani 3 hónap alatt. Viszont egy idősebb lovat már nehezebb.
2012. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Van amelyik lóval gyorsabban és van amelyikkel lassabban lehet haladni. Egy jó lovas 3 hónap alatt eltud érni valamit de azt , hogy teljesen belovagolni arra kevés 3 hónap.
2012. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha az ember belovagolatani viszi a lovát, akkor valóban nem ritka elvárás, hogy 3 hónap alatt belovagolják, de ennél vadabb dolgok is vannak halottam már: 2 hetes igényről, meg 1 hónap után versenyre akarták vinni... És ugye az igényt ki kell szolgálni, tehát valóban van, aki ilyen határidőkkel dolgozik, más kérdés, hogy az eredmény milyen lesz.

Attól is függ tehát, hogy mit nevezünk belovaglásnak. Egy korrekt módon belovagolt ló képzése akár több évig is tarthat, de 3 hónap egyáltalán nem ideáűlis, még akkor sem, ha miden nap foglalkoznak vele.

2012. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kizárt dolognak tartom én is. Annyit lehet elérni, hogy elfogadja a hátán a nyerget és a lovat, meg a zablát a szájába. Mondjuk ismerheti a vágtába ugratást is már, de normálisan még nincsen belovagolva, hanem megy mint a bolond. Szóval attól függ ha jól akarsz egy lovat belovagolni ahhoz jóval több idő kell. Ahhoz meg, hogy egy tingli-tangli lovat éppen elviselő lovat lovagoljunk be és azt állítsuk be van lovagolva akkor ahhoz elég a 3 hónap.
2012. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Találkoztam már extrém esettel, épp engem raktak fel egy olyan csikóra, amire kb. két héttel előtte került rá a nyereg először. Ott csak tereplovaglás volt, mert nem lovarda, hanem lovaspanzió, csak mennek egymás után a lovak. Meglepő módon az első két-három órás terepen úgy ment alattam a ló, mint a többiek, semmi probléma nem volt. Második-harmadik alkalommal már sikerült háromszor leesnem róla, mert az első esés után megijedtem (nem igazán szoktam potyogni), ezt nyilván megérezte a ló, de én nem vagyok gyakorlott lovas.

Az már más kérdés, hogy a tulaj részéről ez nyilván felelőtlenség volt..

2012. ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egésséges dolog 3 hónap alatt ráerőltetni szerencsétlen lóra a dolgokat...öhm az utólsótól kérdem:ez nem vas megyében volt amit meséltél?
2012. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen lófüggő. Vannak akikkel gyorsabban lehet haladni, vannak akikkel csak nagyon lassan, lépésről-lépésre.

Az is fontos, hogy ki mit ért belovaglás alatt. Mert valakinek már az belovaglás, ha megtűri az embert a hátán, de van aki azt is elvárja, hogy ne csak mindkét kézen, mindhárom jármódban közlekedjen készségesen, de mondjuk elengedetten is menjen, és ismerje a cavalettit. Nem mindegy. Az sem mindegy, hogy milyen szakágra lovagolják be, és hogy milyen szellemben.

A legfőbb szempont szerintem a ló előélete. Mert ha mondjuk úgy jön be legelőről, hogy előtte még egy kötőféket nem látott, az emberrel pedig megint csak abszolút nulla a tapasztalata, az merőben más, mint az istállóközelben nevelkedett társa, akit mondjuk, mindennap dögönyöztek, és ismeri nemcsak a kötőféket, a pályát is, mert hat hónapos koráig "dolgozott" ott az anyjával.


A három hónap azért egyébként reális egy istállóközelben nevelkedett lónál, mert ha minden nap - de legalább minden másnap - foglalkozva van vele, gyorsan nyereghez szokik, és utána a lovaglás alapszintig már nem olyan vészes, kivéve, ha a csikó egyáltalán nem működik együtt, vagy ha túlságosan fél, és ezért lassan lehet vele haladni.

2012. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A ló idomítását sosem szabad időhöz kötni, hanem magához a lóhoz. 3 hónap alatt lehet eredményeket elérni, lehet egy lovat lovagolni, de az a ló még nincs teljesen kész. A lovaglás alatt ember és lovas sok dologgal találkozhat, felrepülő fácán, vagy különböző zajok, hangok, stb. Akkor még nem beszéltem a támaszkodásról, az összeszedettségről, stb. stb. Egy félig felkészített ló nem biztos, hogy jól reagálna le egy mellette elhaladó teherautót, vagy ha egy másik lovas elvágtázik mellettetek. Szóval az a legjobb, ha hagysz időt a lovadnak, és állandóan képzed, szoktatod és idomítod, még ha csak egy hobbilóról is legyen szó.
2012. ápr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit nevezünk belovaglásnak!!! Ha a cél az, hogy a ló nyugodtan fogadja a hátán a lovast, lépjen, ügessen, vágtázzon, kanyarodjon és megálljon, ezt el lehet érni három hónap alatt a nulláról gond nélkül. De a belovagolt ló fogalma ennél kissé összetettebb. Ha a klasszikus kiképzési skálát nézzük, és az a cél, hogy olyan lovunk legyen, aki mindhárom jármódban egyenesen, elengedetten, lendületesen, összeszedetten mozogjon, feligazodjon a zablához, ismerje az alapvető díjlovagló feladatokat, tudja egy jármódon belül is az iramot változtatni stb. na ehhez nem elég három hónap, kell hozzá akár egy év is.
2012. ápr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem Vas megyében volt.
2012. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!