Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet ittasan lovagolni?...

Lehet ittasan lovagolni? (Mármint nem az hogy törvényes-e hanem technikailag lehetséges? )

Figyelt kérdés
Megyünk majd pár hét múlva csikós bemutatóra (lóval) ahol fellépnek ismerősömék és ahogy ismerem őket biztos lesz alkohol is.. szerintetek hagyjam ki a nagy piálást vagy lehet spiccesen lovagolni? :D
2012. ápr. 3. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha ilyen egyáltalán megfordul a fejedben, akkor neked a LOVAGLÁST kell abbahagynod...
2012. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 x) ***** válasza:
44%

A válasz: lehet. (többszörösen bizonyítva :D)

A lényeg annyi hogy mindig legyen veled valaki aki 2-3 pohárral minimum kevesebbet ivott mint te :D

Egyébként ez a kérdés most jópár szép emléket eszembe juttatott (csak amúgy, elrettentő példának)

Volt például olyan hogy keresztapámmal meg barátnőmmel elmentünk a Tisza-gátra lovagolni és valahol bementünk egy kocsmába. Na hát visszafelé jövet az egyenes gáton alig találtunk haza (és még sötét is volt). Az utat végig barbárkodtuk, aztán mindhárman szinte egyszerre estünk le a lóról. Még jó hogy mindhárman a saját lovunkon ültünk és nem hagytak ott minket :D

Na szóval, lényeg a lényeg: lehet inni csak mértékkel.

2012. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát, szerintem nem jó ötlet... Nálunk nem engedélyezett, egyébként meg sokan menni sem bírnak néhány pohár piától, szerintem felesleges a lovat ezzel zaklatni, mert nem hiszem, hogy embereknek ugyanolyan puha lenne a kezük, vagy bármi, mint józanon..
2012. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

" úgy szép a lovas, ha részeg" :D


Mi is szoktunk inni, ha lóval vagyunk, de azért tudni kell hol a határ. Most az, hogy iszol két kupica pálinkát, attól nem lesz semmi komolyabb bajod. Nálunk az egész baráti társaság ilyen szoktunk bulizni is.

Szóval lehet inni, de azért ne a sárga földig, mi sem lógunk látványosan a lovon, és tényleg elég csak 1-2 feles. Mellé készülj zsíros kenyérrel, akkor tényleg nem lesz gond. (tapasztalat)

2012. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Én az első válaszolóval értek egyet! Ha valakinek nincs annyi esze, hogy felfogja, a lova érdeke is, hogy ne igyon, na meg szerintem tisztelni kéne magát a sportot és az állatot is annyira, hogy nem iszunk, ha lovagolunk, akkor nem érdemel lovat.

Egyébként nézzétek meg - aki azon a környéken lakik - most van a tavaszi hadjárat, hogy a huszárok milyen állapotban lovagolnak... Na és hogy azok a szerencsétlen lovak mit állnak ki miattuk.... :-( Nekem tegnap, ahogy néztem őket, kedvem lett volna kihívni az állatvédőket. :-(

2012. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Szégyenteljes, hogy itt tart az ország az álltartás és sportok terén is... :(
2012. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Az a gond, hogy a lovak nem szeretik az alkohol szagát. Ezért mondjuk a lovásznak is ha hazajön a kocsmából részegen, hogy ne menjen a lovak közelébe a saját érdekébe.

Ilyenkor agresszívak és bizalmatlanok lesznek.

2012. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Saját magára és a lóra is veszélyt jelent az aki részegen lovagol. Szokott ilyen lenni , hogy valaki full beb@szva megy ló közelébe és nehogy ég megrúgja vagy leesik róla akkor még a lovat hibáztatja. A kérdésre a válsz:Felejtsd el!
2012. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem mattrészegen akarok lovagolni, annál nekem többet ér a lovam. :) csak gondoltam 1-2 pohártól még nem lehet nagy baj.
2012. ápr. 4. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem szép példa, de nem szándékosan történt a dolog. Előzmény tök mindegy. Részegen, szőrén, hazafele. Alap eset, ha józan vagyok: hazafele a ló siet, ha szőrén vagyok még inkább bedurvul a helyzet , megijedek, és leesek azért, mert megijedek (persze nem szoktam hazafele vágtázni) Részegen a következő eset volt: Már szinte csúcsgaloppban mentünk, meg sem kottyant, gondolkodtam még, egyensúlyom megvolt, a száját nem rángattam, dícsértem, beszéltem hozzá,csak kb. úgy szédültem meg annyira nem voltam jól hogy az nemigaz. Az egyensúlyom egyszer sem billent meg pedig voltak kanyarok. A lovam 8 km-t vitt haza úgy hogy tényleg K.O. voltam. Hálás vagyok neki érte, és azóta is vigyázok,kitől mit fogadok el.
2012. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!