Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Hogyan ugrassza...

Mit csináljak? Hogyan ugrasszam be vágtába?

Figyelt kérdés

Van egy ló! Egy év lassan, hogy lovagolom. Senki más nem lovagolja, mert mindenki azt mondja, hogy "sz@r ló" , "lusta, csökönyös." Az igazság az, hogy tényleg eléggé el lett hanyagolva. És tényleg nagyon hajtós. Egy nagyon határozott kéz kell hozzá. Én már valamennyire összeszedtem, meg meg tudom hajtani vágtába, szépen haladunk, de ma rájöttem valamire. Arra, hogy szerintem nem ismeri a vágtába ugrasztást helyesen. Én mindig úgy ugrasztottam be, de azt hiszem nem e-miatt ugrott be, hanem mert felturbóztam az agyát, és ha leállítottam sarok előtt akkor csizmára már robbant. Ezzel az a baj, hogy nem azért ugrott be mert én akartam és mert úgy adtam a segítséget hanem mert fel volt turbózva és tök mindegy hogy raktam volna oda a csizmám, amúgy is beugrott volna.

Ezt onnan tudom, hogy vágtába csak pálcáva lehet hajtani, mert akár mennyire határozott a csizma és akármennyire hajt a csípő egyszerűen ha nem kap pálcát le áll. mások, hogyha lovagolják akkor másik ló után rohantatják mert az nagyon megy nekik aztán a többiek meg nézik, hogy milyen jó lovasok, hogy egy pöccenetre beugrik. Amúgy ha csak előkészíteném szépen, szóval rövidebb szár, belsőállítás tanügetés és határozott csizma akkor azt meg se érezné.

Ezért kénytelen vagyok egyet kettőt a seggére vágni beugratás előtt a többi lovas szeme láttára és ezért mindig olyan rossz érzésem van...Szóval ti mit csinálnátok? Hogyan tanítsam meg a helyes beugrasztásra egy olyan lovat aki 14 éven keresztül csak hajkurászva volt, a másik ló után és akárhogy volt beugrasztva amúgy pedig le se volt sza@rva? Segítsetek kérlek!



2012. ápr. 5. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 14- éves elb@szott lovat nagyon nehéz helyrehozni. Mindig leírom én is , de sajnos így van , hogy ez az idomítás hiánya! Vannak olyan lovak amiknek ha meglöttyen a szár akkor megállnak, nem akarnak előre menni, nem lehet , hogy ez esetben is hasonló a helyzet? Minden esetre el kéne érned nála , hogy ne agyból menjen , mert az valóban nem megoldás , hogy "felturbózod" és csak akkor indul meg. Lovagold az elején hosszú száron, csinálj vele sok kézváltást és változatos feladatokat , hogy lefoglald az agyát, addig sem azon , fog gondolkodni , hogy megálljon. Járó iskolázzál, csinálj iramváltásokat vele az segíthet visszahozni az előremenési kedvét , de szerintem ennek a lónak már az életkedve is elment a sok hülyeségtől.Egyszóval ha ügetésben tud rendezetten menni akkor a vágtabeugratást is előlehet készíteni és meglehet oldani vele a vágtát is, de ha ügetésben is csak úgy megy , mint egy darab szar akkor reménytelen a vágta rész is.Vágtában ha beugrik akkor toljál rá a derekaddal és a külső csizmával ugrasd hozzá.
2012. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! Hát eleinte ügetésbe is úgy ment, hogy ha ember mellett vagy ló mellett haladtunk el akkor leállt lépésbe vagy megállt. Most már szépen elmegyünk mellettük. Megy már az állásból ügetés, és az ügetésből megállás (bár ez eddig is ment). Az a gond, ha egyszer beugrik akkor vagy leáll akárhogy hajtom vagy pedig kirohan a világából ami persze kényelmes de ha rövidíteni próbálom azonnal visszaesik.
2012. ápr. 5. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen , ha kirohan a világból meg hasonlók akkor én arra következtetnék , hogy nem fogja a kezedet sem.Vágtába is nyugodtan tartsd meg elől és hajtsd hozzá határozottan , ez arra jó egyrészt , hogy hozzátolod a kezedhez, másrészt pedig nem csak előre hanem felfele is mozdulni fog.Ha minden ütemét ki lovaglod akkor lehet, hogy jó lesz, csak próbáld egy ütemben lovagolni.
2012. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha tartom a kezem akkor visszaesik. Én meg nem bírom azt, hogy minden ütemnél hozzáhajtok és közbe még vágtába is tartom mert így is minden vágtánál majd leszédülök a lóról, pedig ha én nem vagyok formában sportügyileg akkor senki! Na mindegy, megpróbálom azért! :)
2012. ápr. 5. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Írtam neked privátot. Majd írd meg, hogy sikerült-e a vágta.
2012. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem jött meg az üzeneted! :s
2012. ápr. 6. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!