Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti lovaglás után ott szoktatok...

Ti lovaglás után ott szoktatok a lovardában maradni?

Figyelt kérdés
És hány éve lovagoltok?
2012. ápr. 5. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs lovi, nagybátyámnak van lova, + egy két ott tartott. Lovaglásom "ára", hogy kiganézom a 3 lovat :) Amúgy van, hogy egész nap kinn vagyok, szerszámot pucolok, legeltetek, lovat mosok stb.
2012. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha hatékonyan tudsz és akarsz segíteni, akkor maradj nyugodtan, ha nem, akkor inkább ne tartsd fel őket, nem óvoda. :)

Régebben lovagoltattunk, ott voltak olyan gyerekek akik megjelentek a megbeszélt időpont után 10 perccel, akkor már 20 perce álltunk vigyázzban a lepucolt, felszerelt lovakkal, lovagoltak, aztán én leszereltem a lovakat, ők meg még 2-3 órán át boldogítottak utána, na ez így nem volt túl szimpatikus.

2012. ápr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aham. Ja igen, a lovasoktató is azt mondja, hogy nincs semmi akadálya, meg, hogy miért ne maradhatnék. Hát az hatékony munka, ha tudok lovat vakarni ( lóvakaróval ) , akkor lekefélni a lovat, kitisztítani a patáját, kivinni a lovat a legelõre, behozni a lovat, kötõféket tudok csatolni, felnyergelni, kantározni, "kakát" szedni, vagy kiganézni? Mit kéne még tudnom, hogy hasznosabb legyek? Jó a körmölést azért nem.. :D
2012. ápr. 6. 07:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja meg persze, hogy ott akarok maradni! Hát ez az életem.
2012. ápr. 6. 07:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ott szoktam! Kimegyek legeltetem a lovam ,elvagyok. Szerintem egy igazi lovas aki szereti a lovakat és nincs más dolga 1 órán belül az marad! :)
2012. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én 3 órát szoktam ottmaradni, de olyan, mintha csak fél óra lenne!
2012. ápr. 6. 07:48
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk azért résen kell lenni, mert a lelkes kis lovasokat sokszor kihasználják. Pl a lovász rájön, hogy a lánykák még a ganézást is boldogan megcsinálják, addig ő sziesztázik valahol.

Én is szívesen időzök a lovak között, kefélgetem őket, szerszámozom őket, de azért van egy határ. Ha már az ember kifizet 2-3000 Ft a lovaglásért, ne menjen le csicskába, csak mert meghal a lovakért. Pl én is lovaglás után ellennék, esetleg szerszámot pucolnék, de a ganézást csinálja csak a lovász. hisz ő azért kapja a fizetésért. Jó magam nem viszolygok az efféle munkától, mert a sajátjaim alatt kiganézok, de nem fizetnék azért, hogy még melózzak is.

2012. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem nagy lovardába lovagolok, hanem egy kis tanyán, de egész nap kint vagyunk. Ott lakik a legjobb barátnőm, tehát vele elvagyunk. Elgyaloglunk arra, amerre terepre szoktunk menni, bunkit építünk, stb. Nincs olyan sok ló, hogy segíteni kelljen. Este etetésnél segítünk, meg ha jön lovas, akkor kihozzuk neki a lovat (leggtöbbször csak én, a többieknek messze vannak a karámok-.-") A 2 csaj, akik jó barátnőim, ők folyton ott legyeskednek, az néha bosszantó tud lenni.
2012. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekünk saját istállónk van volt,hogy reggeltől esti etetésig kint voltam:)
2012. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én kora délutántól késő estig kint szoktam lenni. Az oktató jó barátom és mivel nem egy híres nagy látogatottságú lovarda többnyire csak mi ketten vagyunk kint. Egyre több dolgot tanulok meg én is, segíteni is tudok és jókat szoktunk beszélgetni is. :)
2012. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!