Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Van a lovardában két gyerek, akinek a mostoha valakijüktõl kaptak lovat. Az egyik gyerek kb. 9-10 éves, a kisebbik pedig 7-8 körül lehet. Hát .. Még fél éve sem lovagolnak. Még csak hevederben. A nagyobbiknak van egy 2 hetes kancacsikója, a kisebbnek egy felnõtt kanca. Ehhez nem tudok mit mondani, hát az oktatóm is nézett, kint borjú az új kapura.. Ti mit szóltok hozzá? Ez így helyes? Nem fogják megunni a lovakat?
2012. ápr. 6. 08:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
30%
Szerintem ez nagy baromság volt a mostohájuktól, mivel még igencsak fiatalok nagy eséllyel meglátnak szebb lovat és máris meg akarják kapni. Én úgy gondolom, hogy ilyen korban még nem jó döntés lovakat venni nekik, mert nem tudnak hozzájuk érzelmileg kötődni.
2012. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ítélkezni nem helyes, meg előítéletesnek lenni. Lehet, hogy megunják, lehet, hogy nagy versenyzők lesznek, vagy lelkes, elszánt hobbilovasok.


Csikót mondjuk én se vennék nekik, de gondolom nem ők gondozzák egyedül.

De most ez hogy van, a csikó a kanca alatt van? (merthogy két hetes)

2012. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
0%

Én például nem engedném meg a gyerekemnek, hogy lova legyek olyan kiskorban! Nekem még 9 évesen macskát sem nagyon akartak engedni, nemhogy lovat!...

Meg tudják unni, de nem is helyes nekik a ló. Szerintem nem egyedül tartják el, bár én nem engedném. Nem helyes.


12/L

2012. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj , hogy sokan akarnának lovat csak nem engedhetik meg maguknak, pedig nem csak szórakozásból vennének , hanem komoly célokkal. Erre mi van?! Besétál egy pénzeszsák a hülye kölykeivel és bármilyen lovat megvehet ha van pénze, mindenféle tudás nélkül. Nekem az a véleményem erről , hogy lassan ez már a vicckategóriát súrolja, egyes emberek nem fogják fel , hogy egy ló az nem kiskutya ,akit rángatni lehet ide-oda. 2 éves lóhoz tapasztalt lovas kell , nem egy féléve "lovagló" gyerek....
2012. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is 12 éves lány vagyok, de nagyom szeretnék lovat, de várok még.. Majd csak kibírom. Nem fogok a szüleimmel akaratoskodni. Bele tudom képzelni magam a helyükbe. Bármennyire is imádom a lovakat! De nem, a gyerekek még csak a barátnõjüknél lovagoltak egyszer. A kislány kissé õnteltnek tũnt.
2012. ápr. 6. 08:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon egyetértek veled! Ja a csikó pedig 2 Hetees!! Nem tudja gondozni! Bírom az ilyen embereket... Átestek a ló másik oldalára.. Szóval bírom azt, hogy akik 4 éve lovagolnak, vagy már több éve és imádják a lovakat, az életüket feladná értük, azok várhatják, hogy esz lovuk, pedig megvan a pénz rá, a tartás minden! A nagy pénzeszsákok pedig mindent megkapnak egy csettintésre. Csak az a baj, hogy õk soha az életükben nem lesznek boldogok, mert megkapnak mindent!
2012. ápr. 6. 08:58
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Hogy kaphatott 2 hetes csikót? 6 hónapos koráig az anyja mellett a helye! Ha pedig nincs anyja, akkor naponta többször cumiztatni kell! Ezt ki csinálja?
2012. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, a csikót a mamája ellette! De nekem azt mondták, hogy kapták.. Hát az egészen más..
2012. ápr. 6. 09:24
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, nem lehet vele mit csinálni. Reménykedni kell hogy nem rontják el a lovakat.

Én is láttam már olyat, hogy egy család jött egyszer lovagolni, következő alkalommal már vettek 3 lovat. Először a lovardában tartották, majd vettek saját tanyát. Ez is elsülhetett volna nagyon rosszul, de szerencsére jó vége lett, nagyon jól meg vannak az azóta 5-6 főre gyarapodott lovaikkal.

Igen, akinek nincs pénze, annak ezt kicsit rossz nézni, de legalább megvan neki a motiváció h sikereket érjen el, jó állása legyen, és legyen pénze az álmai beteljesítésére.

2012. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Irigy vagy? Szokj hozzá, hogy az életben nem mindig az kap, aki megérdemelné! :D
2012. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!