Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így tavasszal mennyit legelhet...

Így tavasszal mennyit legelhetnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy tavasszal nagyon friss, zsenge, lédús a fű, és ha túl sokat legel belőle a ló, akkor könnyen savós patairha gyulladást kaphat. De körülbelül mennyi ez a "túl sok"?

Egy nap mennyit engedhetem ki a legelőre úgy, hogy biztosan minden rendben legyen?

Köszönöm


2012. ápr. 6. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
egész nap kint vannak a lovaink de még nem történt velük semmi..
2012. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk le van kerítve egy rész a karámból, ott nőhet a fű nyugodtan. A többi részen meg a lovak vannak ott is nő a fű, de azt egyből meg is eszik, de ez még nem olyan mennyiség. Mira az elkerített rész befüvesedik, addigra meg már nem lesz ebből gond, ha egyből lelegelik.

Hó végén már lehet kaszálni az első lucernát is, na azzal kell óvatosnak lenni.

2012. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem füvet simán ehet, csak lucernásba ne engedd, az nem tesz jót. Bár azt mondják most kell jó kaját enniük, mert az a hónap, megadja a szőrzet alap élénkségét.
2012. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőlük semmi baja én ugytudom! Nekünk még éjszaka is kint vanakk a versenylovak és a hobby lovak is és semmi bajuk!
2012. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem már évek óta kint vannak a lovak, szamarak, jószágok a levegőn. Legelnek, levegőznek. Mindig,éjjel-nappal. nem lesz baj nyugi.
2012. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először kaszálj nekik egy keveset és azt add nekik oda. Később kimehetnek egy negyed órára majd mindig többet. A lényeg, hogy fokozatosan szokjanak hozzá. Lehet, hogy lesz egy kis hasmenésük is az elején. Ha már hozzászoktak akármennyit kint lehetnek ahogy írták.
2012. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot kitöl halottad? A fűtől és legeléstől semmi baja nem lesz, elég érdekes volna, mert az neki a természetes étrend. Ha addig nem legelt, akkor max szoktatni kell, de attól irhagyulladást nem kap legeléstől. akkor már abrakkal ezerszer könyebben le lehet zabáltatni.
2012. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hát akkor tényleg rosszul hallottam! :)
2012. ápr. 7. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!