Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez hanyas sütés?...

Szerintetek ez hanyas sütés? Melyik évben lett besütve, mert én nem tudom kiolvasni?! ( Kép)

Figyelt kérdés

A lovam kupec ló volt. Így ők sütötték be. Az első szám az biztos, hogy 9-es. Mert már 5 éve van nálam, és már jóval túl van a csikó koron. Orvos is megmondta, viszont ő se tudja kiolvasni a sütést!

[link]


[link]



2012. ápr. 6. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a második szám szerintem 0 vagy 5ös
2012. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%, hogy 5-ös :)
2012. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Útlevele nincsen? Mert abba elvileg benne kell lennie.
2012. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen papírja! Hát igazából ezen folyik a vita, hogy az most 9-es, 8-as, vagy 6-os! Az 5-ös még nem jutott eszünkbe :)
2012. ápr. 6. 19:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Az bizony ötös!
2012. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ös biztos hogy az
2012. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Megye? Fajta? Kérhetsz hivatalos lóazonosítást. Ha hivatalos a sütése és nem valami "homemade", akkor annak nyoma kell lennie. ez alapján kikérheted a csikóbélyegzési papírt, ami alapján lehet útlevele.

Ha nem csikókorban sütötték, akkor a sütés éve van besütve, illetve a csikószám és a megye. Szóval így lehet egy pl '96os lónak 01-es (2001) sütése.

Fajta lovaknál nyereghelyen fajta jel és évszám van.

2012. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen sütése van! És mondom, cigányok sütötték otthon állítólag csikó korában. Az a baj, hogy nem mindegy, hogy 95-ös vagy 99-es mert ha 95-ös és csikó korába lett besütve akkor a lovam már 17 éves ami nem túl jó! Vagy ha nem csikó korában akkor még öregebb, és ez aggasztó, mert eddig úgy éltem hogy van egy 13 év körüli lovam! Én mondjuk 6-osnak látom ott ahol a szőr még eltakarja! köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 7. 09:39
 9/14 anonim ***** válasza:

A cigányok arra sütötték amilyen vasuk épp kéznél volt, szóval hamis.

Állatorvos meg tudja mondani fogazat alapján a ló korát. Tőle kérdezed meg, mert itt a sütés nem mérvadó.

2012. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem másokat is! Ők azt mondták, hogy 03-as a sütése. És az biztos, hogy akkor még nem volt nálam. De az orvos szerint 10 éves már elmúlt! Ennyit mondott. Szóval tényleg csak éppen amilyen náluk volt!

:S

2012. ápr. 7. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!