Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy hónapra mennyi egy lónak...

Egy hónapra mennyi egy lónak az eltartása?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül a zab stb. ?

Nektek hogy jön ki? (átlagos lótartásra gondolok nem ilyen luxus szerűre)

A bértartást ne számoljátok mert otthon lenne a lovam de az árak érdekelnének.



2012. ápr. 7. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Kaja úgy 15, de mivel lovat egyedül NEM tartunk, így 30. Víz elenyésző, kovácsok kb 3-4 ezerért körmölnek, évi 1 oltás 6-8 ezer. Szóval úgy 40-el számolhatsz/hó.
2012. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem van lovam és nekem bértartásban van de ott 35, de máshol van 45 is. De a kérdésre válaszolva szerintem is 40 körül ha nem mindenből a legdrágábbat veszed neki. :)
2012. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Havi 30ból/ló kényelmesen kihozható. Mi pl nyáron alig etetünk szénát, mert egész nap legelnek.
2012. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kaja nem tudom, de évi minimum 2x kell féreghajtani, ami ha olcsót veszel, akkor 4000/adag.

Oltás is 2x kell, ez 8-10 ezer körül mozog.

Kovács kb 6 hetente, ez ha olcsó, akkor kb 4000.

Vérvétel asszem 3 évente kell, ez is 8000 körül mozog most.

És ez tényleg csak a minimum :(

2012. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is tényleg nem jó egyedül a lónak - akkor inkább bértartásban legyen! Nem tudom, milyen helyed van, de az, hogy otthon van a lovad, még nem jelenti, hogy olcsóbban is jön ki.

Ha van saját takarmányod, van megfelelő nagyságú legelőd és nem vezetékes vizet iszik a ló, akkor havi 10-ből kijön a kajája. Ha nem tud legelni, minden takarmányt veszel plusz vízdíj, akkor inkább 20.

Kéthavonta elég körmölni, ez kovácsfüggő, nekem régi jó barátom csinálja, egy ezresért körmöli darabját, de nálunk sok ló van. Ha egy lóhoz hívsz és idegent, akkor legalább 4-6 ezerre számíts.

A féreghajtás évi kétszer meg évi egy oltás nem olyan számottevő, évente kell a vérvizsgálat is, de inkább az a nagyobb költség, hogy ha valami baja van és orvost kell hívni. Az alaphangon is egy 10-es, a felső határ meg a csillagos ég.

Gondolj arra is, hogy a trágyát is tárolnod kell valahol, otthon - hacsak nem tanyán éltek - viszonylag kis hely van erre, rendszeresen el kell vitetni -ez is költség. Szintén emel a tartás árán, ha 1-2 havi takarmánynál többet nem tudsz elhelyezni, mert nincs rá elég helyed. Így viszont a takarmányt is drágábban veszed, mint nagy tételben, hozzájön a szállítási költség...

Szóval ha csak egy lovad van, inkább keress bértartást, akár rideget, az jó a lónak, 25-30 körül már tuti el tudod tartani valahol.

Azt se felejtsd el, hogy ha otthon van a lovad, akkor sehová nem mehetsz, a lovat el kell látni, kell mellé felügyelet, nem hagyunk magára lovat fél napokra...

2012. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2012. ápr. 8. 12:43
 7/8 saccccckkkkkkóóóó ***** válasza:
nagyon változó, pesten meghaladhatja az 50ezret is, de pl pécsett vagy szegeden 30ért is tarthatos (ha egyet akarsz ottartani bértartásban!) :)
2012. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
www.grullo.hu
2012. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!