Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a takaró mennyire alkalmas...

Ez a takaró mennyire alkalmas izzadt ló leszárítására?

Figyelt kérdés

[link]

Elsősorban késő ősszel, télen használnám, mivel nem szoktam nyírni, és sok sétáltatás után sem szárad meg...

Ami meg most van polár, abban csak még jobban megizzad :(



2012. ápr. 7. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem a kérdésedre a válasz, de szárításra egy adag szalma csutak is jó.

nagyon jó a vérkeringésnek, hálás lesz a paci.

onnantól kezdve pedig bármilyen takaró jó :)

2012. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindig lecsutakolom szalmával, alaposan, de sajnos ami most van takarója, az alatt nem tud visszaszáradni (elég extrém mód izzad)

Pedig rendesen le is szoktam sétáltatni, nem az van h pár kör vágta, leszállok és csá....

Szóval ezért keresek most másik takarót :)

De köszi a választ!

2012. ápr. 7. 22:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden takaró alatt vissza fog izzadni, főleg, ha meleg az istálló. Miután lecsutakolod, púpozz a hátára szalmát, úgy takard be. Akkor a szalma fogja felszívni a nedvesség nagyrészét, könnyebben szárad a lovad és megfázni sem fog.
2012. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van! Vissza fog izzadni. Ilyenkor fölösleges takarózni egy lovat! Mi azt szoktuk, hogy kikötjük és addig ki van kötve amég nem nem szárad. Vagy berakjuk a karámba és elvesszük tőle a vizet, amég száraz nem lesz. Nem tudom miért is kell ilyen erőszakosan akarni hogy megszáradjon egy ló? Megszárad az magától is, de ha takarót raksz rá, akkor ezt az időt még meg is hosszabbítod. Amikor mi takarózzuk a lovakat akkor felhajtjuk a faránál és a nyakánál, hogy csak a hátát takarja, mert így gyorsabban szárad ha éri a levegő amikor rossz az idő. DE amúgy kint állnak kikötve és szénát esznek vagy a karámba elvannak víz nélkül amég le nem szárad.
2012. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez ugyanúgy polár. Ha szárítani akarod, akkor gyapjú takaró kell, csak ugye az drága mint állat.
2012. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

08:29-es!

Nyilván nem most a verőfényes napsütésben akarom takargatni, hanem mint a kérdésben is leírtam, télen...Mert a fél óra séta, és szalmacsutak után is full vizes lovat nem fogom kirakni mínusz 20 fokban a karámba...


Utolsó, azért kérdeztem, mert polár és polár között is van különbség, ismerősömé pl használható erre a célra is :)

2012. ápr. 8. 15:20
 7/12 anonim ***** válasza:
8:29-es vagyok. Akkor meg rá rakod a takarót és megy be a helyére. El kell csak venni a vizet ennyi!
2012. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán érted :)

Ha rárakom a takarót a vizes lóra, és a takaró nem engedi el a nedvességet, akkor vizes marad a ló, és megfázik, hiába zárom el a vizet...

2012. ápr. 8. 17:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor törölközővel átdörzsölöd a lovat aztán rá a takarót és megy a boxba.
2012. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok. De képzeld el, hogy a vizes hajadat kicsit megtörlöd törölközővel, majd ráhúzol egy nájlonzacskót...Aztán kimész az 5 celziusfok "meleg" istállóba...

Jó, nyilván a ló nem ember, más körülményekhez van szokva, mert a prérin se takargatta senki, viszont ott nem is izzaszotta le ennyire...

2012. ápr. 8. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!