Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyek a fő irányvonalak?...

Melyek a fő irányvonalak? Szép lassan, megtervezve, nem elkapkodva, majd szeretnék egy lovat. De van egy csomó kérdés, amelyeket tisztázni szeretnék.

Figyelt kérdés
Mekkora traumát okoz egy felnőtt lónak egy új gazda? Ha naponta pár órát törődök vele, meg tud szokni, szeretni? Kialakul a lónál egyfajta bizalom? Milyen épület kell ahhoz, hogy ott jól érezze magát? (Hucul lovat szeretnék) Ajánlatos-e mellé esetleg valamilyen más állat, vagy csak ló jöhet számba? A legfontosabb pedig az, hogy egyáltalán bele szabad-e kezdenem, úgy, hogy gyerekkoromat leszámítva, nem volt közöm eddig lóhoz? (Azaz hány év kell a lóval való bánásmód megtanulásához?)
2012. ápr. 8. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

nem okoz nagy traumát neki,ha rendesen törődsz foglalkozol vele, szamár is megteszi neki társnak,de ló jobb lenne,kecske és birka, kutya és macska nem, istálló nem árt ha van, karám, legelő

belefoghatsz úgy is lótartásba,de szerintem menj el egy lovardába előtte

2012. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÉN is ugyan ebben a cipőben járok..:) Istállónk lenne csak át kéne alakítani meg legelő is van.Én se szeretném elkapkodni mert nekem is még van tanulni valóm a lovakkal szemben.Csak én még nem tudom igazából,hogy milyen lovat szeretnék majd venni de egy elképzelésen van a kisbéri félvér.:) 12 éves vagyok most(most április 20-án 13) és 15-16 éves korom előtt szeretnék lovat venni de ezt a sorsra bízom.:)Meg hogy anyagilag majd mikor lesz rá elegendő pénzem!:)
2012. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha a szomszédomban laknál öcskös, akkor összefoghatnánk :)
2012. ápr. 8. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
hát igen:)
2012. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék a határban kóborolni lóháton, és közben íjászkodni. :) Legszívesebben egész nap a ló társaságában lennék.
2012. ápr. 8. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezekre a kérdésekre mindre tudnád a választ, ha egy-két évig eljárnál heti 2-4x lovagolni, meg nyáron ellátogatnál igényes táborokba, ahol elméleti oktatás is folyik.

Ne kezdj bele nulla tapasztalattal, abból jó nem sülhet ki, mert nem ismernél fel betegségeket, nem kezelnéd megfelelően a lovat, akár a fejedre is nőhetne, a takarmányozáshoz is kell némi tapasztalat, és amúgy a lóval való munkához is. A ló nem egy kutya, hogy megveszem aztán közben bele-beletanulok. Ha már lóvásárlásra adod a fejed, tisztában kell lenned az alapvető dolgokkal, és utána is nagyon oda kell figyelned, hogy szakszerűen lásd el őt.


Ami a konkrét kérdéseket illeti:

Változó, attól függ, mennyire kötődött az előző gazdájához, de átlag pár hónap alatt összeszoknak az új gazdájukkal. A legextrémebb egy év volt, amiről hallottam, de ilyesmi csak egygazdás ló esetében fordulhat elő.

A lóval való kapcsolat legalapvetőbb dolga a bizalom, erre épül minden. Bár a ló bizalmát nehezebb elnyerni, több a munka vele, nagyon jól "kifizetődő" dolog. Semmi sem fogható ahhoz az érzéshez, ha egy ló a bizalmába fogad.

Ha jól tudom EU szabvány szerint 12m2 -es box szükséges, és 2m belmagasság - az ágaskodás miatt. Viszont egy ló nagy területet - karámot igényel, amelyet jól körbe kell zárni, és biztonságossá tenni nemcsak a különféle törmeléktől, de a gyomoktól, mérgező növényektől is, melyeket a ló nem ehet meg.

A társat illetően egy csacsi, kecske, póni, vagy akár szamár is megfelelő társ lehet, egy ló sok állattal elvan. Kincsemnek "cicája volt", nélküle még versenyre sem vitték el - legalábbis ezt olvastam. Mindenesetre, hogy rossz szokásoktól mentes legyen - amik az unalom miatt alakulnak ki, mindenképp szerezned kell neki egy társat.

2012. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképpen megfogadom a tanácsodat. Bár kissé nehezen viselem, ha kiröhögnek az esetlenkedésemen, de biztosan nem kell egyből díjat ugratnom, amikor először felülök a lóra :)
2012. ápr. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!