Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a pacimmal?

Mit csináljak a pacimmal?

Figyelt kérdés
A lovam nem hajlandó támaszkodni. Ezer edzővel próbáltuk ezer féle képpen. Amugy nagyon szívsen ugrik és minden mást is csinál. De ezt nem akarja. Mi lehet a baj?

2012. ápr. 9. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
vannak lovak amiket gyakorlatilag lehetetlen szárra vinni, bár kitartó a munka sokat segíthet azon, hogy ne legyen folyton 'csillagvizsgáló'.:)ültess fel rá egy tapasztaltabb, profi lovast, kérd ki a véleményét.:)
2012. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ezer edző, ezer módszere nem segített akkor valószínű mi sem fogunk tudni:(
2012. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, leírnád nekünk az ezerféle módszert? hátha valamit tudunk pontosítani vagy ha kell, változtatni :)
2012. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha benned van a hiba ami sokkal valószínűbb akkor nem megfelelő a szárkezelésed.


Okozhat támaszkodási gondokat ha fáj a háta, baj van a fogával vagy a szájával.

2012. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy testfelépítési problémába ütköztetek. vannak lovak, amik testfelépítésük miatt nem tudnak támaszkodni. Képtelenek rá, bár ahogy előttem is írták, lehet ezt-azt korrigálni megfelelő lovaglási technikákkal.
2012. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha benned van a hiba ami sokkal valószínűbb akkor nem megfelelő a szárkezelésed. "


De nem azt írta, hogy neki nem sikerül, igen akkor az is lehet a baj, de ha "ezer" edzőnek nem sikerült, akkor már nem biztos, hogy az ember hibája.:)

2012. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó: Kérdés milyen "minőségűek" azok az edzők. Ez nagyon alap dolog , ha nincs semmi problémája fizikailag a lónak akkor igenis a lovaglás hibája. Gondolom többségiben nem az edzői hanem Ő maga lovagolja a lovat, az egy dolog , hogy néha felülnek rá neki , de ha belegondolsz nem az lenne az ésszerű , hogy csak az edzői ülnek rajta.... 2 variáció van: 1 , Baj van szerkezetileg a lóval

2, mint már említettem lehet , hogy a kérdezőbe vagy az edzőibe van a hiba, ha viszont Egy ilyen alapvető feladatot nem tud megoldani , egészséges lovon egy edző akkor az nem is edző igazán .

2012. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Dr Cook féle zabla nélküli kantár lett a megoldás.Ha néha visszarakom az zablás(csikó) kantárt már arra is egyre jobban támszkodik.Igaz az enyém egy pályáról jött ügető.Azok meg egyrészt alaból eredetileg vannak tanítva,hogy fenn legyen a fejük(pontosabban hátrahúzzák nekik),másrészt meg rettegnek a zabalától mert letépik vele az arcukat.Szóval lehet valami alternatív zabla nélüli kantárt lenne a megoldás(akár csak átmenetileg is).
2012. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én futószáras munkát is javasolnék ott esetleg kikőtőt használni.

Egyébként valóban lehet, hogy valami problémája van (hátfájás, fogfájás stb.) nem veszel észre rajta semmit, ami erre gyanús lehet?

2012. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én lovam 13 éves lesz most! Tökéletesen volt belovagolva, én jó lovas vagyok, edzőm is jó lovas. Én simán tudok támaszkodtatni más lovakat, edzőm is. De az én lovamnál egyszer se! Nem tudok egy olyan pillanatot felidézni amikor támaszkodott. Egyet sem! Aztán kiderült, hogy anatómiailag nem képes támaszkodni, úgy ahogy azt elképzeljük szépen behajlított nyakkal. Kiderül, hogy ő nagyon is támaszkodik, csak abban a pozícióban ahogy ő tartja a fejét. Amúgy belovaglásnál lehet a gond, vagy valamit a lovalásánál rontotok el. Vegyél könyvet, olvass utána. Barátnőmnek, 6 évig tartott amég lehozta a ló fejét támaszkodásba és még Magyarország legjobb lovasai közé tartozó lovas is megjegyezte, hogy ezt a lovat nagyon nehéz támaszkodtatni. Szóval kitartó, hozzáértő munka meghozza a gyümölcsét majd.
2012. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!