Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kezdjem el?

Micusss kérdése:

Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

A ló istálló kész van hogy úszhatnám meg olcsóbban de mégis normális cuccokal a berendezését a lovamnak. a lovam welsh C méretű ló :) (herélt)


13/L



2012. ápr. 11. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Micsoda? Nem értem a kérdést, értelmetlenül van megfogalmazva és az alcímnek semmi köze a címben feltett kérdéshez.

Ezt még egyszer légyszi.

2012. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen cuccokra gondolsz?

lovaglófelszerelésre, vagy istállófelszerelésre? :)

2012. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy egy box méretű "istállót" kell berendezni vagy egy 10 férőhelyeset? Állás vagy box? Istállóba nyergest,zuhanyzót,takarmánytárolót is akarsz? Vagy mit akarsz bele? Ha csak 1 lónak 1 itatót,1 etetőt,szénarácsot akarsz? Az már nem nagy kiadás az istállóhoz képest...
2012. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fűrész, szög, kalapács, csavar stb. Legolcsóbb ha te építed. Hameg venni akarsz, akkor a boltban érdeklődj az árakról. Amúgy sem te fizeted 13 évesen, szóval nem értem a dilemmát.
2012. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdésedet, egy 1 ló számára készült istállót szeretnél berendezni, és az a kérdés, hogy hogyan.

Kell bele szénarács, etető, önitató, világítás, sótartó, nem mindegy, miből van a talaj, meg kell oldani a víz (és vizelet) - elvezetést. A világítást gondolom, nem te fogod beszerelni. Az önitató és az etető olyan magasságban legyenek, hogy kényelmesen elérje, ne kelljen nyújtózkodnia hozzá. A szénarács se legyen túl magasan. A talaj ha betonból van, mindig sok alom kell rá, hogy ne legyen kemény, vagy érdemes gumiszőnyeggel lefedni, így kevesebb alom kell rá. A talaj enyhén lejtsen kifelé, és ott legyen egy lefolyó, hogy a vizelet ne álljon meg a ló alatt.

Valahol az istállóban vagy mellette alakíts ki patamosót, lehetőleg fedettet, itt ugyanúgy oldd meg a vízelvezetést, ahogy fent leírtam.

Nyalósó-tartót és önitatót kb. 1000 Ft-ért lehet kapni bármelyik lovasboltban.

2012. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
istálló felszerelés, a kérdés egyátalán nem érthetetlen és igen én fizetem 2-3 éve gyűjtöm a pénzt. és más is tart 1 lovat és ne térjetek el a kérdéstől mert ebből van állandóan az okoskodás
2012. ápr. 12. 13:07
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm a választ
2012. ápr. 12. 13:08
 8/9 x) ***** válasza:

Mennyi ideje gyűjtögetsz ha van 2-3 millió forintod? Tudod mióta megy a lovardánk én csinálom a költségvetést és nehogy azt hidd hogy párezer forintból el lehet tartani egy lovat. Én is 13 éves voltam mikor az első lovamat kaptam, énis úgy voltam vele hogy jajj hát az nem olyan drága meg minden. Aztán jött a védőoltás, a karámépítés, a takarmány, a lovasfelszerelés...

Namost a kérdésre a válasz (hogy ne haragudj annyira amiért figyelmeztettelek) : alapvetően önitató nélkül megoldható a dolog, nekem sem volt, jó a vödör is. Jó ha az istálló előtt van egy kis karám ahol járkálhat a ló. (nem olcsó.) akkor kell még egy legelő vagy nagyobb karám (bár annak nem sok köze van az istállóhoz). Villany mindenképpen legyen. (kell hozzá villanyszerelő) És vizelet elvetető is (amit remélhetőleg már az alapozásnál megcsináltak, ha nem akkor bontás, elölről kezdés.

És amire a legnagyobb szükséged lesz: idő. A ló nem annyiból áll hogy naponta egyszer ránézek. Komoly istállómunka, edzés, helyes takarmányozás kell hozzá. Reggel ha be akarsz érni a suliba minimum 6kor kelned kell. Persze, nyáron könnyű de télen mikor a -15 fokban kell trágyázni a ló alól, az nem kellemes.

2012. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó szerinted hülye vagyok??? eltérsz a kérdéstől 1. van lovam!!! és azt hiszed van kb 30 ezrem???? nem anyámtól van ahol lovagolok 10ezret adnak 1 hónapba, mert nyáron én ápolok 3 lovat. Ne okoskodj itt nekem a költségekről nem egy 10 éves vagyok aki ideges azért mert nem kap lovat per pill a lovam bértartásban van
2012. ápr. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!