Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki megtudja mondani, mi...

Valaki megtudja mondani, mi az a D-zabla?

Figyelt kérdés

[link]


Erre gondoltam, miben különbözik az egyszerű csikózablától? Köszönöm a válaszokat.



2012. ápr. 12. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A csikózabla két vége kerek: [link]

A D-s zabla pedig, mint amit linkeltél, D alakban van, nem teljes karika.

2012. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt van még egy sima D zabla, amin nincsenek görgők: [link]
2012. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben rájöttem, hogy a D forma miatt D-zabla a neve.:$

És csak az alakjában különbözik? Vagy másban is?

2012. ápr. 12. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:

A sima csikó zabla könnyebben csípi be a ló száját, ezért arra szoktak gumit is tenni.

A D-zablával ilyen gond nincsen, direkt azért van így megcsinálva.

2012. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:)
2012. ápr. 12. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt a D-zabla kérdést elég gyorsan letudták itt előttem azzal, hogy ugyanolyan, mint a csikózabla, csak D alakú és nem lehet áthúzni a ló száján. De hogy miben más?

A D-zablát általában nehezebben fordítható, kicsit menős, és tompább szájú lovaknál használjuk. A D-rész egyenes része által nagyobb nyomást lehet kifejteni a ló szájára, és mivel vékonyabb, mint a csikózablák jobban meg lehet velük fogni a lovat. Az én kedvenc zabláim közé tartozik a rézgörgős D, amely mindezeken kívül a görgők által még foglalkoztatja is a lovat, így könnyebben lemegy szárra, ahogy játszik a görgőkkel. A réz egyébként állítólag jobban ízlik a lovaknak, de mindenesetre hasznos kis találmány ez a zabla.

2012. ápr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez pont megfelel nekem :)
2012. ápr. 13. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!