Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fásli vagy az ínvédő a jobb?

A fásli vagy az ínvédő a jobb?

Figyelt kérdés
Lovamnak volt egy íngyulladása,egyáltalán rakjak lovagláskor a lábára vmit?
2012. ápr. 14. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
ínvédő használata erősen ajánlott,én a fáslit nem ajánlanám
2012. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Hát íngyulladással nem nagyon kéne lovagolni, de még gyógyultan se nagyon javasolt olyat csinálni, amihez ilyen eszközök kellenek.


Az ínvédőt egyszerűbb felhelyezni, ugyanakkor nevével ellentétben nem kimondottan védi az ínt. Ennek egyszerű oka, hogy nem fogja elég szorosan a lábat ahhoz, hogy érdemben terhelést át tudjon venni. Kb a bakancshoz hasonló, óvja a lábat, támasztja, de az inakon annyira nem segít.


A fásli mivel sokkal szorosabb jobban átveszi a terhelés, de ugyanez a hátránya is, igen fontos, hogy fel tudjuk helyezni megfelelően. Ha nem tudod, ne is próbálkozz, mert akár sérülést is okozhatsz egy rossz fáslizással.


Alapvetően nem bonyorult, mert az emberi lábnál is megvana példa, hogy mikor jobb fásli, illetve mikor jobb bakancs.

2012. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha a fáslit fel tudod rakni helyesen akkor azt.
2012. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez még nyáron történt,akkor volt 1hónapos pihenőn,de azt mondta az állatorvos ,hogy mozgassam,lovagoljam.Azóta már sokkal jobban van,a lába sincs bedagadva.CSak a biztonság kedvéért szeretnék ràtenni fáslit v. ínvèdőt.
2012. ápr. 14. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az ínvédő a jobb, de vigyázz, mert van aki nagyon erősre húzza meg, te ne ess ebbe a hibába! Fáslit nem használok, nem is tudom mennyivel lehetne jobb, bár lehet, hogy íngyulladásos lóra jobb lenne.
2012. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettő jobb, ha helyesen teszed fel. Az a cél, hogy óvja a lábad, és erre mindkettő használható. Talán az ínvédő valamivel jobb lehet.
2012. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ínvédő jobban véd a külső behatások ellen. A fásli inkább a húzódások belső dolgok ellen van viszont azzal ha nem megfelelően van felrakva , elszorítod a vérkeringést. Én az ínvédőre szavazok.
2012. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!