Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor voltatok először terepen...

Mikor voltatok először terepen? Mitől függ, hogy mikor mentek ki először terepre? Mit kell tudni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 16:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor amikor már biztonságosan tudtam vágtázni és normálisan tudtam alkalmazni a felvevő segítségeket. Úgy értem, nem páros szárat húztam és előre dőlve fékeztem a lovat. Ez mindenkinél más idő. Attól függ, mennyiszer jársz, milyen az edző és mennyire van hozzá érzéked.

Hát tudni, azt amit fent leírtam. Igazából el fogják mondani mire kell figyelned. Tudnod, kell, hogy a lovak terepen élénkek, sokkal gyorsabban mennek az adott jármódban és sokkal érzékenyebben reagálnak a csizmasegítségekre. Tudnod kell, hogy mindig szoríts térddel amikor kiérsz a lovardából, mert ha megijed a ló valamitől és beugrik vágtába vagy félreugrik akkor a leeséstől az fog megmenteni, hogy szorítassz térddel.

Ugye a felvételek. Mindig csak az egyik szárat húzzuk ugye, de nem folyamatosan hanem húzogatjuk (lótól függ mennyire erősen és milyen intenzitással) beleülünk a nyeregbe és meghúzzuk a derekunkat. Ha ez segít a lábadat egy kicsit előretolhatod, ha nagyon nem akar lelassítani, de sose ess abba a hibába, hogy előredőlsz és bele-bele tépsz a ló szájába mind két szárral egyszerre. El fogja mondani, mikre kell figyelni, mit kell tudni!

2012. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Ha karámban biztonságosan ellovagolsz mindhárom jármódban, kengyellel és anélkül is.

Hogy ez mikor jön el? Ez egyénileg dől el, van aki hamar eljut, van aki kicsit később. Majd az oktató/ edző eldönti.

2012. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Aham :) Köszi a valaszokat! :) De ti mikor mentetek elõször terepre?
2012. ápr. 14. 17:56
 4/26 anonim ***** válasza:

Én talán 3 hét után. De nem tudtam még vágtázni, csak jóval később vágtáztam először is, azt is terepen.

De ha nem beszélnek beléd hülyeségeket, akkor nincs gáz. Bár én jobban örültem volna, ha előbb jobban megtanulok lovagolni.

2012. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

13 évesen 10-12 alkalommal lovagoltam futószáron, illetve karámban, volt egy aranyos oktatóm, terepre csak ezért nem mentünk mert dilisek voltak a lovak, magán istálló és nem igazán volt foglalkozva velük. Végül is azon nyár után én otthon nagypapám lovával egyedül jártam el a környéken, megfelelő karám híján. Aztán 14 évesen voltam lovastáborban ott a 7 végén már terepen volt a csapat.

Azóta is terepen lovagolok, ott tanultam meg igazán lovagolni, most idomítófeladatokat csinálok a lovammal.

2012. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
3 hét után meg cukiságból? Jézusom milyen edzők vannak! -.-
2012. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Aham :) én is megyek majd lovastáborba most nyáron :)
2012. ápr. 14. 20:22
 8/26 anonim ***** válasza:
Talán 3-4 futószár után terepet kértem, mert mindíg az volt az álmom. Utána csak terepre jártam, ott vágtáztam először. Igaz, hogy így nem tanultam meg igazán lovagolni, de imádom a tereplovaglást máig is (már 44 éves vagyok).
2012. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Aha :) És akkor hány éves voltál?
2012. ápr. 15. 07:31
 10/26 anonim ***** válasza:
Úgy 12-13 körül, már nem emlékszem pontosan. De nem lovagoltam azóta rendszeresen, sőt, 20 évet kihagytam közben..
2012. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!