Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez első 4-5 lovaglóórán elég...

Ez első 4-5 lovaglóórán elég lesz ez az öltözet?

Figyelt kérdés

A hétvégén megyek lovagolni először. Kb. úgy számolom, hogy 3-4 hét múlva gyűlik össze a pénzem egy normális lovaglófelszerelésre. Ezeket szeretném felvenni: Egy ilyen cicanadrág féleséget (vastagabb, a melegítőnadrág anyagához tudnám hasonlítani), egy sima tornacipő, rá chaps, kobakot kapok kölcsönbe az oktatómól. Szerintetek kezdetnek megfelel?


Köszönöm előre is!

13/L


2012. ápr. 16. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve mit érdemes venni, miután összegyűlik a pénzem?
2012. ápr. 16. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdésnek természetesen megfelel. Ha chapsed van az nagyon jó. Eleinte jó a tornacipő, olyat válassz aminek sima a talpa. A nadrág is jó, jó ha vastag, nem fog kidörzsölni és kényelmes. Később azért érdemes beszerezni szabályos lovaglónadrágot, és egy lovaglócipőt vagy bokacsizmát is ajánlanék, mert sima talpú és meg van emelve a sarka. Később a saját kobak is jó beruházás, nekem is 1 év után lett. Nem muszáj mindent újonnan megvenni, ha használt holmit veszel azt is megkapod jó minőségben de olcsóbban.
2012. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, én is használt cuccokra gondoltam.

2012. ápr. 16. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Lovaglócipőnek vehetsz gumit is, sokan nem szeretik, de nálunk van olyan sznob lovas is, akinek mindene a legújabb, csilivili minden, és mégis gumiban lovagol, nem bőrben... Azért jobb, mert van sarka, és nem tud tovább csúszni a lábad a kengyelben, biztonsági célokat szolgál.
2012. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok.:) Köszönöm:)
2012. ápr. 16. 18:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 12 éve lovaglok melegítőben kobak meg minden nélkül.. (szőrén) idomításhoz egy csizma és ennyi. ;)

Simán ráérsz még a komolyabb cuccossal mert nem apró pénz csak ha tényleg komolyan gondolod a lovaglást.. ;))

(fúúde le fognak pontozni. :D)

2012. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is évek után lett rendes lovaglócuccom. Próbáld ki, hogy tényleg tetszik e, és csak az után ruházz be!

Elsőként lovaglónaci, aztán cipő és kobak, ha chaps már van :)

2012. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak kb egy éve lovagolgatok. Vettem egy kobakot és ennyi. Farmer vagy terepnadrág és sport cipő nekem nagyon bevált. Most tervezek majd lábszárvédőt venni.
2012. ápr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!