Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő kell hozzá, hogy...

Mennyi idő kell hozzá, hogy jó lovas legyek ha intenzíven fogok edzeni?

Figyelt kérdés
Egyszerre nagyon szerencsés és nagyon szerencsétlen helyzetbe is kerültem. Nagynénim, aki külföldön lakik, rám bízza az andalúz lovát de nem olyan egyszerű az egész. A ló már 17 éves, és mivel neki már van utánpótlás lova, így átadja nekem csak a lovaglásra, de nem lesz az enyém. Ahhoz, hogy elkapjam, az volt a feltétele, hogy a lovaglásom több, mint jó lesz. Lovagolok már egy jó hosszú ideje, de mégsem érzem úgy, hogy egy ilyen lóhoz elég jó lennék. Valahogy szégyellem, hogy egy andalúzt lovagoljak, hiszen azokat általában csak a profik lovagolják. A saját lovam idős korában hunyt el 1 éve 21 évesen. Díjugratásban versenyeztem b2-ben, de a lovardánkban nincs lehetőség tovább fejlődni. A suli végett meg nem sok lehetőségem van.

2012. ápr. 17. 03:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt divatlovasnak mondanátok, nem vagyok az, és átlagos az anyai helyzetem. Kicsit ezért is feszélyez, hogy ilyen lovat kapnék.
2012. ápr. 17. 03:37
 2/5 anonim ***** válasza:
A "jó" lovas relatív, mit értesz alatta? Amúgy hány éve lovagolsz?
2012. ápr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan lovit vagy edzőt keress, aki díjlovaglásban jártas. Ott tudod fejleszteni az idomítómunkád. Gondolom nagynéni versenyzett vele és magasan képzett a lova és nem akarja, hogy egy átlag lovas kicsit lejjebb húzza.

Viszont attól, hogy andalúz én simán ráülnék, ugyanolyan ló, mint bármely másik. Én vennék is magamnak csak hobbyra, ha megengedhetném magamra.


Az hogy mennyi időre van szükséged, az tőled és az edződtől függ.

2012. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy keress egy díjlovaglásra szakosodott edzőt, és akkor akár már azonnal el is kezdheted lovagolni a lovat, jó lóval és jó edzővel a legkönnyebb fejlődni. :) Sok sikert
2012. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én ismerek egy lovast aki 1éve lovagol és idén fog vizsgázni :) attól függ milyen az edződ és mennyit lovagolsz... serintem
2012. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!