Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nagykantárral jobban tudod...

Kócos kanca kérdése:

A nagykantárral jobban tudod fogni a lovadat?

Figyelt kérdés
de van egy ló akit le akarnak vágni, én megveszem de nagyon menős. ezért kérdem nagykantárral jobban tudom fogni?? persze minden féle képpen megveszem!!! csak tudom e használni?
2012. ápr. 17. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
ELŐSZÖR KAPCSOLD KI A CAPS LOCKOT!
2012. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a nagy kantár a precíz (szár) segítségeket segíti elő. Nem arra van , hogy fogd vele a lovat, ha menős a lovad az több ok is kiválthatja de erre a problémára koránt sem a nagy kantár a megoldás!
2012. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is menős a lovam! :)

Lovaglás előtt felnyergelem majd lefutószárazom!

Utána is még menős de vissza lehet fogni könnyedén!:)

2012. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nagykantár és feszítőzaba nem féknek van a lovon, hanem nagyon finom segítségeket tesz lehetővé.

A menős lovat megfelelő idomítómunkával lehet nyugtatni, nem egy erős zablával. Igaz a csikózablán belül is vannak erősebbek finomabbak, pl egy vékonyabb csikózabla erősebb, mint egy vastagabb társa.

Szerintem vedd meg a lovat, majd egy hozzáértő edző vagy lovas segítségével meg tudod fogni.

Az én lovam is menős, eleinte én is erősebb zablában kerestem a megoldást, de csak rontott a helyzeten, egy egyszerű csikózablát

2012. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

hmm előbb küldte el.

Szóval csikózablával lovagolom, martingállal, először mindig hagyom menni, terepen az első vágta az amolyan "ami a csövön kifér" típusú, de után sokkal kezelhetőbb a ló, idomítómunkát is jobban lehet végezni.

2012. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM ÉLETEMBE NEM FOGTAM NAGYKANTÁRT NEM IS HASZNÁLTAM!!

JÓ HOGY MEGVESZEM NEM HAGYOM HOGY KOLBÁSZ LEGYEN!!!

Tényleg köszi!!!

Wanda

2012. ápr. 17. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagykantár nem erre való!!! Csikózablával is el lehet lovagolni bármelyik rohanós lovat, ez nem a zablán fog múlni! Idomítómunka változatosan tereppel váltogatva, ha úgy érzed előtte futószár, bár én ennek nem vagyok híve.
2012. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Wanda!


Örülök, hogy lovat veszel. De kérlek, ha írsz valamit kapcsold ki a caps lock-ot (A-betű melletti bal gomb) és használj kevesebb felkiáltó jelet, mert ez az íráskép olyan, mintha ordibálnál. Nagyon sok helyen nem tolerálják, pl itt.

Köszi.

2012. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!