Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthoni v. bértartásos lótartás?

Otthoni v. bértartásos lótartás?

Figyelt kérdés

Te otthon vagy bértartásba tartod?

Mindkettő előnye, hátránya érdekelne.

Havonta mennyibe kerül otthon?

Én ahogy számoltam az árakkal felénk, havonta 1 körbála széna és 1 mázsa zab. Ez kb 10 000 havonta. Itthon van lehetőség legelőre, karámozásra, boxra. De egyedül lenne mint ló. :(

Úgy sem működik az egyedül tartás ha heti rendszerességgel találkozik lóval? Nem egyedül járnék terepre, hanem lehetőség szerint másik lovassal. Tehát hetente minimum egyszer ló társaságában lenne. Ez kevés? Vagy mindenképpen vegyek mellé legalább egy birkát, de legjobb egy ló?

Tanácsokat várok!

A jelenlegi hellyel nem vagyok megelégedve, előfordult hogy verték a lovam, úgy lovagolja más hogy én nem is tudok róla csak utólag tudom meg, és ilyenkor sem pucolják le rendesen, nem teszik a nyereg alá a zselés alátétet. Volt olyan hogy nem volt napokig kitakarítva alóla és ezt is ott lovagló lányok mondták. Ezért lenne sürgető hogy elhozzam, de egyenlőre nincs más lehetőségem, haza tudom csak hozni de itthon egyedül lenne...

Mit tanácsoltok? Lovas emberek válaszát várom leginkább!


2012. ápr. 17. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helynél minden jobb, hozd el minél hamarabb! Amíg nem találsz jó megoldást, addig még az is megfelel, ha átmenetileg otthon helyezed el (már ha van otthon istállótok stb, csak emiatt ne építs). De a jelenlegi helyetek tényleg elég szörnyen hangzik!

Ha otthon tartod, LÓ kell mellé, nem birka vagy más állat. Neked se mindegy, hogy egy másik emberrel laksz-e együtt, vagy egy kutyával. Az otthon tartás akkor okés, ha meg tudjátok oldani azt, hogy mindig oda legyen rá (rájuk) figyelve, ha van otthon megfelelő istállótok, és elég helyetek karámnak, legelőnek. A lovardában tartás, ha megfelelő lovardát találsz, jobb, mert kevesebb melót igényel a részedről: nem neked kell takarítani a boxot, etetni, stb. (Gondolom, iskolába jársz vagy dolgozol, szóval van más dolgod is, mint egész nap a lovat, lovakat ellátni.) Szóval én azt javaslom, hogy tartsd bértartásban, inkább fizess valamivel többet, de legyen normális a hely. Ha tönkremegy a lovad a nem megfelelő bánásmód miatt, az még többe fog kerülni.

2012. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én ismerek sok olyan embert aki egyedül tartja a lovát, sőt nekünk régen a pónink évekig egyedül volt max egy kecskét látott, mert kisgyerekek voltunk és nem nagyon jártunk vele lovasok közé.

Most 3 lovat tartunk heti rendszerességgel mozgatjuk őket és jól érzik magukat.

A 10 ezer havonta kb reális egy lóra ha ritkán jársz vele, a legnagyobb problémád az lesz, hogy naponta kell alatta takarítani, plusz napi 3-4szer etetni.

Ha nagyon szomorúnak látod vegyél mellé egy kecskét, birkát akármit, nem írtad hány éves, kanca herélt csődör, te hány éves vagy milyen erőnlétbe vagy stb, egy 4 éves csődör elég "játékos" és 100kg alatti embereket simán elránt főleg ha sokat áll plusz napi 4kg zabot kap.

Ezeken kívül még ellenőrizni/tisztítani kell a patáját esetleg reszelni/vágni.

2012. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy mindenképp és minél hamarabb hozd el onnan, mielőtt valami nagy baj történik!

Átmenetileg otthon is elhelyezheted, nem kell mindennek patyolatnak lennie, ha utána továbbra is otthon szeretnéd tartani, mert beválik, tetszik, stb. akkor lehet fejleszgetni és a maximális kényelmet kialakítani a lónak, de egyelőre a kicsi is megteszi.

Eddig legelős vagy bokszos tartásban volt tartva? Ha bokszos, akkor nagyon fontos, hogy legalább éjszakára legyen neki valami zárt tér, ha csak egy kis pajta is, vagy bármi, de a lényeg, hogy védjen az esőtől, széltől.

Ha véglegesen az otthontartás mellett döntesz akki mindenképp kelleni fog neki egy társ. Természetesen a legjobb tényleg egy ló, de ha erre nincs lehetőség, más patás is megteszi. Bár én úgy vagyok vele, hogyha már veszel mellé egy kecskét vagy egy birkát akkor azzal az erővel már egy kis shetlandi pónit is vehetsz mellé, az mégis sokkal jobb. :)

2012. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A tartása itthon megoldható, mivel van kb fél hektárnyi földterület, itt lehet karámozni és legelőt létesíteni mert eddig gabona volt benne. Van istálló is rendet kell csak rakni mert eddig csak raktárnak volt használva.

Én 22 éves lány vagyok, egyetemista. Szerencsére eddig is meg tudtam úgy oldani az órarendem hogy már szerda este haza tudtam jönni, ezután is menni fog szerintem. Amég pedig suliba vagyok anyukám rendezné. Ő dolgozik, de reggel mielőtt elmegy megeteti és öcsém kiengedi a karámba, ő otthon van délelőtt, délután jár suliba. Aztán mikor anya 4kor hazaér már tud istállót takarítani, etetni, lovagolni vagy futószárazni. Aztán mikor otthon vagyok természetesen én rendezném.

A lovam 5 éves herélt, változó természetű,hol nagyon kedves hol raplis, de mindig tudtam kezelni, szóval nem hiszem hogy ezzel probléma lenne.

Bértartásban egy nyomi kis box van neki, ha jó az idő akkor egész nap szinte karámba illetve legelőn van, ha hideg,szeles, esős, havas akkor pedig boxba van. Nyáron karába tölti az éjszakát is télen pedig a boxba. Teljesen jó egészségi állapotban van, nem kólikázott még sosem, nagyon figyelek rá, bármi rendelleneset vettem eddig észre hívtam az orvost. Itthon is hasonlóképpen tennék nyilván, hiszem nagy vágyam volt hogy lovam lehessen és nagyon imádom.

Májustól elhoznám a bértartótól akkor ugye kell széna, zab, szalma ami lehetőleg augusztusig kitart, amég frisset tudok venni. Az éves takarmány tárolása is megoldott, van padlás és zabosnak is lenne egy kis hely.

Egyébként úgy vettem észre hogy mikor külön van karámozva akkor sokkal nyugodtabb mint mikor a többi lóval van együtt, de ez még nem jelenti hogy az otthoni egyedüllét ne lenne neki rossz.

Végülis hetente akkor is találkozna lóval, és talán még a közös karámozás is megoldható lenne hetente néhány alkalommal.

Azt tudom hogy nekem nem felel meg az hogy bántsák, és mindenképpen helyet kell váltani, de a környéken egyedüli hely ami elfogadható áron van. A másik egy lovarda, de ott 55ezer plusz áfa a bértartás és még csak karámozva sincs hacsak külön nem fizetek érte. Ezt sajnos nem tudom kifizetni, és ez sem jobb mert itt már pusztult el majdnem kólika miatt ló mert nem vették észre, szóval ebbe sem bíznék akármilyen szép és drága.

A legbiztosabb ha otthon van és tudom hogy mit kap, mennyit és hogyan bánok vele.

Télre is vettem neki lenmagot, mondtam a bértartónak hogy szeretném ha adná neki, anyukám minden nap vitte a frissen főzött magokat kis dobozba és a bértartó lovainak úgy fénylett a szőre majd kicsattantak, enyémnek meg nem igazán. Aztán érdekes módon mikor én adtam sajátkezűleg neki, akkor látszott is az eredmény...szóval erről ennyit...

2012. ápr. 17. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hozd el onnan! Egy kecskét mellé, és még így is jobb lesz, mintha vernék, meg az engedélyed nélkül lovagolnád.

Otthon tartom a lovaimat. Szintén van lehetőség karámozásra, legelőre, és a lótársaság is megvan. Sokkal jobb, mert közelemben vannak, mindig rájuk tudok nézni, ellátni őket, és lehet, hogy nagyon sok munkát és időt vesz igénybe, de ha már saját lovad van, akkor foglalkozz vele! A "hogyan szerettessem meg magam a lovammal", "nem bízik bennem a SAJÁT lovam", "hogyan tegyem szorosabbá a kapcsolatunkat" problémák elő sem fordultak nálunk soha!

2012. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*lovagolnák*
2012. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia Lilla:)
2012. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad az otthoni körülményeiteket, szerintem tartsd otthon. :) Esetleg meghirdethettek ti is bértartást 1 ló részére, minimális összegért, úgy, hogy a másik ló tulaja esetleg csak annyit fizetne, amennyibe a lova eltartása kerül. így a te lovadnak lesz társa, és valaki más is jól járhat, aki hasonló helyzetben van. :)

Vagy fogadjatok örökbe mellé egy idős lovat. :)

2012. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A ti, otthoni részetekről abszolút korrektnek tűnik az, amit leírtál. Anyukád így biztosan, hosszú távon el tudná ezt vállalni amikor nem vagy ott?

Ha ez így valóban megszervezhető akkor nagyon jó dolga lenne nálatok annak a pacinak, a közös karámozás is nagyon jól és ésszerűen hangzik!


Sok sikert nektek! Vidd haza a pacit :)

2012. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!