Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor volt az első futószáras...

Mikor volt az első futószáras vágtátok? ( részletek lenn )

Figyelt kérdés
Szóval az elsõ futószáras vágtám volt, és nagyon pattogtam. ( NEM RÁNCIGÁLTAM A SZÁRAT ) Tudom, hogy elkell lazulnom, felvenni a ló ritmusát, ráülni a fenekemre stb.. stb.. Jövõ órán már jobban fog menni? Javulás lesz? Tudom, ez csak rajtam múlik.. De mi az, hogy üljek rá a seggemre??? Ha egyszer nem tudok?? :S Elõször el kell lazítsnom magam? Szorítsam a térdemmel a nyerget? Van valami tanácsotok? Köszi :)
2012. ápr. 17. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy szorítsak a belül a combommal, bár nyeregben valahogy automatice kiálltam, de szőrén(mivel ugye nemtudtam hogyan kiállni) sikerült rendesen kiülnöm. Kicsit hátra kell dőlni és szorítani és akkor könnyebb lesz. Következőleg már könnyebb lesz. Próbáld meg érezni a lovat és lazulj el, akkor könnyebb lesz.
2012. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ne fogd a szárat, hanem inkább kössétek ki a lovat :)
2012. ápr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Amúgy a nyeregkápát fogtam, és fájt az ujjam.. Meg oktató mondta, hogy biztos azért is pattogtam, mert régen vágtáztam hevederben. Az a régen kb. 8 hónappal ezelõtt volt.
2012. ápr. 18. 07:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdd a vágtát voltizshevederben tanulni, úgy simán rá fogsz tudni ülni a seggedre... teljesen máshogy és sokkal jobban ültet, mint a nyereg. :) Dőlj hátra - az se baj, ha nagyon, túlságosan hátradőlni úgysem tudsz -, segíthet, ha a külső kezeddel az első, a belsővel pedig a hátsó nyeregkápát fogod. Ha nincs voltizsheveder, akkor kengyel nélkül gyakorolj. Segít ellazulni az, ha mélyeket lélegzel. :)
2012. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hosszabb kengyellel, mélyen ülj bele. nem azt mondom, hogy a lábad majdnem legyen nyújtva de mélyen ülj. az én első vágtáám futószáron az első edzésemen volt. nagyon hamar ráéreztem de ez nem egyforma mindnekinél. csak lazulj el, és próbáld teljesen követni a ló ritmusát. próbálj meg "hintázni" a lovon.
2012. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!