Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet terepen megfogni...

Hogyan lehet terepen megfogni egy nagyon menős lovat?

Figyelt kérdés
A ló nagyon menős és karámban meg bírom fogni, de terepen nem. Hagynám, hagy menjen de vágtából nem tudom visszavenni. Van valami ötlet, hogy hogyan lehetne megfogni? Akármilyen javaslatot szívesen fogadok.

2012. ápr. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ha vinni akar le kell fordítani körre. Szűk úton viszont ez nem működik ezért csak széles, belátható réten/úton menjél.
2012. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te menj elöl.
2012. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
igen az jó ötlet, hogy te menj elöl. amikor anno először mentem elöl megijedtem, hogy majd mi lesz, mert ha én nem tudom felvenni, akkor a mögöttem lévők sem. de nem volt semmi, sokkal kezelhetőbb volt a ló. amugy meg helyezkedj hátrébb és jobbra-balra félfelvétellel húzogasd a szárakat.
2012. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Félfelvétel, reszelés, és nekem még az jön be, hogy egy pár pillanatra odadobom neki a szárakat, majd visszaveszem. Ez a rohanós dolog a lóban minél inkább érzi, hogy vissza akarod fogni, annál inkább szeretne rohanni. Nekem ezek a dolgok szoktak beválni, és tanácsos az is, hogy vagy elől, vagy hátul, egy kicsit lemaradva menjetek. :)
2012. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
41%
harmadik vagyok. Dorothy a hátul való lemaradást semmiképpen sem javasolom. a ló érzi hogy lemarad és minnél jobban rohanni akar majd. elöl menj ;)
2012. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
utolsó: nem tudom, nekem ez nagyon bevált, mert nem hatott rá a többi ló zsongása. De szerintem ez is teljesen ló lovas és helyzetfüggő :)
2012. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 liaison válasza:

volt egy nagyon jó cikk sorozat a Lovas Nemzetben talán két éve. kifejezetten tereplovasoknak írta egy lány a saját élményei alapján. ott nagyon hasznos tippek voltak minden témában, ami a tereplovaglást illeti. érdemes lenne utána keresned.


tippek és trükkök tereplovaglóknak, vmi ilyesmi volt a rovat cím.

2012. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!