Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Életem első tereplovaglásán...

Életem első tereplovaglásán vagyok túl. Mit csinálhattam rosszul?

Figyelt kérdés

Barátnőmnél voltunk "lovastáborban", a tanyájukon, barátokkal és a szüleivel.

Egy viszonylag fiatal (6 éves) kancát kaptam, akivel a terep előtt napokig barátkoztam, kedveskedtem neki, igyekeztem hogy megszokjon.

Hihetetlenül rafinált és okos kanca, az egyik legakaratosabb és legimádnivalóbb az istállóban.

Ennek ellenére úgy éreztem, a ló nem bízott bennem.Folyamatosan elkalandozott, cibálta a szárat, kicsiket bakolt.Sokszor kellett miattam megállni, mert a kanca megmakacsolta magát, megállt, oldalról elkapta a szárat, és erősen húzni kezdte a föld felé.Közben horkantott is néhányat.

Én erre próbáltam erősen, de óvatosan felhúzni a fejét, a combomat megszorítottam, mire elindult, de pár perc múlva megint megállt.

Bevallom gyáván, nem mertem vágtázni vele, csak ügetni.

Vajon azért parádézott ennyire, mert érezte, hogy nem vagyok biztos magamban?



2012. ápr. 18. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésre nem tudom a pontos választ, de valamit nagyon rosszul csinálhattál, ha be tudta kapni a szárat.

Illetve nem tudom hogy ki találta ki h te menj azzal a lóval, de neki is gratulálok, hogy tapasztalatlan lovat, tapasztalatlan lovassal visz ki terepre...

2012. ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani,hogy neked inkább valami gyerekekhez szokott iskolalovat kellett volna adniuk. Egy ilyen lóhoz,amin most ültél,erőskezű lovas kell,aki meg tudja tartani. Mivel a részleteket nem tudom,csak arra tudok következtetni,hogy talán vegyes jelzéseket adtál neki,és nem tudta hogy mit teljesítsen.
2012. ápr. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha velem makacskodik a ló, megállítom, és játszok a szárral. Húzogatom, jobb-bal-jobb-bal-jobb-bal-jobb.. Azután már nem makacskodik! Am. miért a kérdezõt kell hibáztatni? :) Mondjuk azt én sem értem, hogy hogyan tudta bekapni a szárat a ló.. Western stílusban lovagoltál, vagy mi?:D
2012. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatlan vagy és bizonytalan. Nem hinném, hogy mindenért téged kéne okolni. Biztosan elrontottál néhány dolgot, de szerintem itt a probléma az volt, hogy nem egy öreg, nyugis lovat kaptál első terepre, hanem ezt a kissé makrancos, fiatal kancát.

Tudod, a ló tudja, hogy ki ül rajta, és ha nem vagy elég erélyes és határozott, nem fog engedelmeskedni.

Az első hibád "szemmel látható" : laza volt a szárad. Ha összeszedted volna a szárakat feszesre, hogy maradjon kontakt a ló szájával, könnyebben kontrolláltad volna. A bakolás meg a szárcibálás ellen sokat nem tudtál volna tenni. Ha megállogat, és húzza ki a kezedből a szárat, nem kell sajnálni, erélyesen vissza kell rántani a fejét és odatenni a csizmát.

2012. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyi volt a probléma, hogy még nem vagy elég képzett és biztos lovas. Gyakorolj még, és akkor a magabiztosságod is növekszik.
2012. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért csinálta ezt, mert határozatlan voltál és ráhagytál egy csomó mindent. Így jó, hogy az ő akarata fog érvényesülni és nem a tied. Ha rosszalkodik a ló, akkor szépen összeszeded a lovat, csizmát határozottan oda teszed és rászólsz, hogy nem, esetleg munkával bünteted, pl hátraléptetés. A ló már az első pillanatban tudja, mikor felülsz, hogy mennyire vagy határozott. HA nem érzi, akkor tesztelget, próbálkozik kipuhatolni mennyit engedsz neki, és ha nem reagálod le megfelelően, akkor legközelebb lehet nem kicsit fog bakolni, hanem nagyobbakat enged meg magának. Szerintem mindegy, hogy a ló 6 éves vagy 20 engem pl egy 20 éve tesztelgetett, csak az első próbálkozása után határozottabban odatettem a csizmát tudta, hogy velem nem lehet b@szakodni.
2012. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert nem voltál elég határozott. Kezdő lovasoknál azon olyan lovak akiknél szokássá vált a fejrázás hamar elkezdik. Érzete rajtad a bizonytalanságot és ki is használta.

Persze, ez érthető is, hiszen új ló ráadásul első terep. Folyamatosan fent kell tartani a kapcsolatot a lóval sose szabad elbambulni, hogy na most már jól megy lehet egy kicsit séta lovacskázni. Nem, mindig hajtani csizmával vagy legalább is térddel és vádlival ott lenne a szárakat megtartani. Jól csináltad amit csináltál, csak nem kellett volna abba hagyni. Legközelebb több határozottságot és több előrehajtó segítséget. :)

2012. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Vagy arra lennél kíváncsi, hogy mit kell ilyen helyzetben csinálni? Milyen segítségeket mikor alkalmazni, meg ilyesmi?
2012. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már megbocs, de a 12:19es én vagyok, te meg ne akarj tanácsokat osztogatni a nevemben. Esetleg tanulj meg számolni.
2012. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ennyien válaszolnak.^^ Köszönöm szépen! :)


Igen, nagyon bizonytalan voltam, és enyhén szólva elbénáztam az egészet.

A bácsi, aki a lovakat nevelte, ápolta és etette, mindenkit felmért szemmel, hogy melyik ló való neki.Én így kaptam meg ezt a kancát.

Szigorúan meghagyta, hogy kizárólag abban a sorrendbe menjenek a lovak, ahogy megszokták - talán a rangsor miatt?A vér is megfagyott bennünk, amikor az egyik kis fiatal kanca (5 éves) megpróbált izgalmában bevágni a legelöl haladó, 13 éves kanca elé.Az idősebb dühösen kapkodott a fiatal felé, prüszkölt és próbált rúgni, de barátnőm vissza tudta fogni.

Aztán az én kancám megint kezdte a hiszit: leszálltunk egy kicsit, hogy legeltessük őket, mire a kanca nem volt hajlandó felengedni a nyeregbe.Amint megpróbáltam felszállni, elfordult, és vicsorított rám.Erre a lovász megragadta a szárat, elrántotta a lovat, felpattant rá, és olyat húzott a csizmával, hogy én is vigyázzba vágtam magam. :O

Lovat cseréltünk a hazaúton, én megkaptam a lovász öreg heréltjét.:)

A kanca visszafelé végig rúgkapált, ellenállt, de a bácsi nagyon jól lekezelte a dolgot.

2012. ápr. 18. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!