Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ha mindig használok marting...

Jó ha mindig használok martingált?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ha martingált rakok egy olyan lóra, aki igazából nem is igényli, akkor azzal ártok neki? Tehát hogyha csak úgy felrakok egy martingált a lóra. Felmerült bennem ez a kérdés, és remélem tudtok nekem segíteni. :)
2012. ápr. 18. 15:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne használj, mindig csak olyan felszereléseket tegyél a lóra amire feltétlenül szükséged van!

Ugrásnál pedig főleg ne, mert akadályozza a lovat.

2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha igazából nem is igényli, ne tegyél rá. Ártani nem ártasz, merthogy a martingál azt akadályozza meg, hogy túlságosan felemelje a fejét, tehát ha nem emeli fel túlságosan, akkor nem hat, olyan, mintha ott sem lenne. Ezzel együtt fölöslegesen ne tedd rá, mert minek.
2012. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ha nem kell, ne tegyél. Ilyen esetben ez csak egy felesleges dolog, és ha csak azért szeretnél rá tenni, hogy "jól mutasson", vagy mert más is használja (akiknek van okuk a használatára)akkor felejtsd el.

Ártani egyáltalán nem ártasz neki.. csak minek..

2012. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
az első egy baromságot mondott...ugratásnál nem akadályozza a lovat a martingál ha jól van beállítva
2012. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell, akkor ne tegyél, csak akkor, ha hajlamos a szár ellen menésre. Ha jól van beállítva, akkor nem akadályozza a lovat semmiben, de ha nincs rá szükség, akkor felesleges feltenni.
2012. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy ugyan ez a helyzet a szügyelővel? Ha nincs szüksége rá a lónak akkor annak sincs értelme feltenni?
2012. ápr. 18. 20:40
 7/22 anonim ***** válasza:
Hát ha nem csúszkál a nyereg akkor az sem kell szerintem. Nekem azt tanították mindig, hogy mindig a lehető legkevesebb dolog legyen a lovon.
2012. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, "dísznek" ne tegyél rá semmit, még akkor sem, ha nem akadályozza a lovat az, hogy rajta van.
2012. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szügyelőt tehetsz, az divatból is sokan használják. Martingált ne ha nem kell. Bár az se árthat neki.
2012. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Divatból xd Baxátok meg! Aki divatosat akar játszani az menjen be egy szépségszalonba! Csak olyan felszerelést tegyél egy adott lóra ami feltétlenül szükséges. De szerintem ez elég 1 értelmű, akik meg ilyen "divatból" lovagolgatnak csak azok meg jó nagy idióták!
2012. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!