Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén nehezebb lovagolni?...

Szőrén nehezebb lovagolni? Vagy kényelmetlenebb? Jobb mint a nyereg?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Szőrén erőből kell magad megtartani, így nyilván komolyabb meló. Mivel a ló háta többé-kevésbé csontos, mint ahogy a te feneked is, nyilván kevésbé kényelmes is, legalábbis általában. Hogy neked mi a jobb, az nézőpont kérdése, a lónak mindenképpen rosszabb, mert az ülőcsontod nyomja a hátát.
2012. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért lovagolnak szõrén?
2012. ápr. 21. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó lovasnak se nem nehezebb, se nem könnyebb. A kezdők "szakadéka" ez a szőrén lovaglás, meg hogy nehezebb, kényelmetlenebb, stb. Bár a nyereg valóban eloszlatja a súlyt, ezért a ló hátának jobb, de a szőrén sem egészségtelen egyáltalán, főleg ha a lovas korrektül "alkalmazza magát a lovon", tehát egyensúlyban és harmóniában van vele.

Én jobban szeretek szőrén lovagolni mint nyeregben, az elején én is nehezen találtam meg az egyensúlyom, de idővel belejön az ember. Jobban érzem a lovat, jobban együtt vagyunk. :) Egész más érzés mint nyeregben. Érzem a legkisebb mozdulatot is, a legkisebb izom összehúzódást... Fantasztikus.

2012. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 x) ***** válasza:
100%
Igazából én jobban szeretem, mert jobb a kontaktus a lóval. Egyébként esni is biztonságosabb így, mert nincs mibe beakadni. Az meg hogy kényelmetlen, szerintem hülyeség. Meg lehet szokni. Persze vannak csontosabb meg egyenes hátú lovak amiken kényelmetlen. Mondjuk a férfiaknak nyilván kényelmetlenebb picit :D én csak a saját lovamat lovagolom, így már megszoktam hogy milyen a háta. Az egyensúlyérzéket nagyon jól fejleszti.
2012. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, jó! :D Köszi a válaszokat! :) Hát lovastáborban fogok elõször ülni szõrén,azért is kérdeztem. Meg érdekelt is.
2012. ápr. 22. 07:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Én általában nem rakok a lovamra nyerget, csak kantárt, ügetésnél meg lépésnél le szoktam szállni róla, hogy kíméljem, csak akkor ülök visssza rá, ha vágtázni szeretnék
2012. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
off: lépésnél,ügetésnél leszállsz róla?????? :O
2012. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
off2: Magyarul csak a vágtamunka alatt lovagolod? O_O
2012. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csak vágtánál szállok fel, mivel lépésben így tudom kímélni, ügetni szinte alig szoktam vele, tehát nem olyan sok, meg sokat megyek hosszabb távra, ezért szoktam csak vágtába felszállni rá
2012. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bellington ***** válasza:
100%

Az egyensúly kialakítására a leghasznosabb szőrén lovagolni.

A lovon nem izommal tartod fenn magadat, mint ahogy az első válaszoló írta, hanem csakis az egyensúlyoddal. (Ha kapaszkodsz a lábaddal, azzal nyomod a ló egyik/másik/mindkét oldalát, így egyoldali, vagy kétoldali combsegítséget adsz neki, amire a ló egy idő után tompa lesz)

Nagy marral rendelkező/csontos/nagy mozgású lovakon kényelmetlenebb, nehezebb sokkal.

Nagyon kicsi marral rendelkező, gömbölyű lovakról (pl pónikról) pedig könnyebb lecsúszni!


Én szőrén tanultam meg lovagolni és a mai napig úgy szeretek jobban, ám a nagyobb lovaknak egészségesebb a súlyeloszlás miatt, ha nyeregben lovagolják, valamint a komolyabb munkákat jobban végre tudod hajtani nyeregben.

Szőrén sokkal nehezebb lovagolni, de nagyobb élmény!

2012. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!